Novinky z filmového a seriálového sveta

Ďalšia dávka noviniek na tento týždeň. Tentoraz o Sherlockovi, Game of Thrones aj novom Robinovi Hoodovi.

Sherlock až o rok

Masívni fanúšikovia túto informáciu už určite vedia, širšia verejnosť možno nie – na štvrtú sériu Sherlocka si ešte budeme musieť počkať. A sakra dlho. Nová séria sa na televízne obrazovky nedostaví skôr, než v roku 2017. Kedy, to zatiaľ ešte nevieme, no prípravy na natáčanie sa začnú už o pár mesiacov. Hoci to nie je ešte oficiálne potvrdené, pravdepodobne vzniknú tri epizódy po deväťdesiat minút. Hlavným záporákom série sa zatiaľ javí Moriarty, no na bližšie info si budeme musieť ešte počkať (klasicky). No je takmer isté, že do dôchodku sa dočkáme ešte minimálne jednej série.

Sherlock

Prinavrátení Hrdinovia zrušení?

Informácie zatiaľ nie sú potvrdené ani z jedného smeru, avšak je pravdepodobné, že sa Heroes Reborn už s druhou sériou nevrátia. Síce pilotný diel mal vysokú sledovanosť, počas série stratil takmer polovicu svojho publika a udržiaval sa nad hladinou iba s priemerným ratingom, čiže možnosť zrušenia je naozaj veľká.

Čo myslíte, bol dobrý nápad vôbec Heroes prebúdzať k životu?

heroes-reborn

Prvá oficiálna fotka z filmu o Wonder Woman

Do éteru sa tentoraz dostala prvá oficiálna fotka Wonder Woman, ktorej natáčanie nového sólového filmu už započalo. Čo na ňu hovoríte? 🙂

Oficiálna premiéra je naplánovaná na 23.jún 2017.

gal-gadot

Winds of Winter pred premiérou nebudú

Tak už je aj oficiálne potvrdené, že sa novej knihy (Winds of Winter) pred novou (šiestou) sériou nedočkáme. V rozhovore to prezradil spisovateľ George R.R. Martin s tým, že nečakal aktuálnu situáciu – seriál dobehol knihy a momentálne ich pri premiére aj predbehne. Preto sa v novej sérii objavia aj zápletky, ktoré sa v knihe ešte nestali, prípadne sa ani nikdy nestanú ohliadnuc sa na mnohé nemalé zmeny, ktoré seriál priniesol. Konečne teda nevieme, čo sa v nasledujúcej epizóde stane. Temné  🙂

Šiesta séria odpremiéruje 24.apríla, preto si pozrite aj promo na pripomenutie.

Koniec Jekylla a Hydea

Novej série (druhej) sa nedočkal ani seriál stanice ITV. Príčinou je najskôr nízka sledovanosť (1,8 milióna na finále). Okrem nízkych čísel boli na seriál podávané aj sťažnosti na príliš vysokú násilnosť, preto musel byť presunutý na iný čas, čo sledovanosti práve neprospelo.

Bohužiaľ sa teraz diváci a fanúšikovia musia vzdať cliffhangeru z konca prvej série a výsledkov sa už nedočkajú.

jekyll-hyde

Nové plagáty pre pokračovanie Divergencie

Svetlo fantasy sveta uzreli nové plagáty pre prvú polovicu záveru Divergent série, Experiment. Na plagátoch sa nachádzajú hlavné postavy, Tris a Štvorka. O niekoľko mesiacov na nás budú tieto plagáty vykukovať z každého kina, preto sa pripravte, film premiéruje 18.marca v USA. Druhej polovice sa dočkáme až v roku 2017.

experiment experiment-2 experiment-3

Nový projekt Darrena Arnofskeho s Jennifer Lawrence a Javierom Bardemom

Už v októbri minulého roku sa hovorilo o tom, že Jennifer Lawrence bola prizvaná na interview pre nový film Darrena Arnofskeho. Tentoraz to vyzerá, že jej filmovým partnerom sa stane Javier Bardem. Podľa Variety bol prvým zvoleným hercom Idris Elba, ten je však časovo príliš vyťažený.

Nový film by mal do kín doraziť niekedy v roku 2017.

javier bardem

Osem hrozných na divadelných doskách

Na Zlatých glóbusoch sa režisér Quentin Tarantino vyjadril, že chce Osem hrozných (Hateful Eight) premeniť na divadelnú hru, ktorú si aj sám zrežíruje. Hoci by sa pôvodné obsadenie v zložení Samuel L. Jackson, Jennifer Jason LeighWalton Goggins najradšej vrátilo aj na divadelnú prerábku, Tarantino chce dať šancu aj iným hercom na zrevidovanie týchto postáv. Dátum premiéry je zatiaľ neznámy.

heitful eight

Nový Robin Hood

Keďže sa v posledných rokoch nezdarí iba komiksovým filmom, ale aj rozprávkovým prerábkam, filmové štúdio Lionsgate sa rozhodlo oživiť Robina Hooda: Origins. Režisérskej stoličky sa chopí Otto Bathurst (Peaky Blinders), Robinom sa na chvíľu stane hviezda z filmu Kingsman, Taron Edgerton. Do roly malého Johna bol dosadený Jamie Foxx a Robinovu milú, Marian, zosobní Eve Hewson.

kingsman

Filmu sa dočkáme na budúci rok.

 

Zdroje: edna, youtube, Collider, EW

ZuZ

ZuZ
Veľká fanúšička predovšetkým (avšak nie výlučne) fantasy kníh, seriálov a filmov. Obľúbená komiksová postava? Rozhodne Joker.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.