Nový diel Harryho Pottera vyjde v júli tohto roku!

Mnohí fanúšikovia Harryho Pottera určite minulý rok zachytili správu o projekte “Harry Potter and the Cursed Child”. Pripravovaný projekt autorskej trojice Jack Thorne, John Tiffany a J.K Rowlingová má podobu dvojdielnej divadelnej hry a už dlhšiu dobu sa o ňom hovorí ako o ôsmej potterovke.

Rowlingová sa pred necelým rokom vyjadrila, že ôsma potterovka – “Harry Potter and the Cursed Child” – bude uvedená iba ako divadelná hra, pretože pre príbeh je to jediná vhodná forma. Táto správa nejedného fanúšika zarmútila.

harry potter

V súčasnosti je však situácia iná a “Harry Potter and the Cursed Child” sa k fanúšikom dostane aj v inej podobe, i keď to nebude klasický román. Do predaja, a teda do rúk fanúšikov, sa dostane v podobe scenára.

Dej diela sa odohráva „po 19 rokoch“ –  po udalostiach v epilógu siedmeho dielu „Harry Potter a dary smrti“ – kde dospelý Harry odprevádza deti na nástupišti 9 a ¾ . Dozvedieť by sme sa mali nielen o Harryho živote, ktorý žije od pádu Voldemorta, ale aj o živote jeho detí.

dh2-epilogue2

 “Harry Potter and the Cursed Child” bude mať premiéru 30. júla v londýnskom divadle Palace Theatre. „Prekliate dieťa“ sa dostane do predaja v tlačenej aj digitálnej podobe 31. júla po polnoci, v USA a Kanade.

Zdroj: comicbookresources.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Matej

    Síce nemám ani jednu knihu doma ani prečítanú ale myslím, že je čas aby som po nich siahol. Tento diel si určite nenechám ujsť a rozmýšľam, že by som si ho zadovážil v anglickom jazyku. Som naozaj zvedavý, ako sa týmto hrdinom z môjho detstva darí aj po 19 rokoch :D. Ale neviem či to bude také dobré ako predošlé knihy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.