Nový epický trailer k filmu Temná veža

V roku 2007 predal jeden z najlepších spisovateľov súčasnosti práva ku knižnej sérii Temná veža za 19 miliónov dolárov a po desiatich rokoch odkladov a zmien, sa film konečne dostane na filmové plátna.

Film je príbehom posledného žijúceho pištoľníka zo Stredzeme, Rolanda Deschaina. Už roky putuje po tom, čo zostalo zo sveta a snaží sa nájsť cestu k bájnej Temnej veži. Cestu mu však križuje Muž v čiernom, diabolský mág a práva ruka zla v Rolandovom svete. Ich odveký boj si teraz našiel cestu na Zem, kde pištoľník bude musieť odvrátiť pád Temnej veže a tým aj zánik nášho sveta.

V úlohe pištoľníka Rolanda sa predstaví jeden z najväčších hereckých talentov dneška, Idris Elba. Ten je známy predovšetkým z britského seriálu Luther, v ktorom za úlohu svojského detektíva získal Zlatý glóbus. Objavil sa tiež v marvelovkách Thor a Thor: The Dark World ako strážca Asgardu Heimdall či sci-fi filme Star Trek: Do neznáma.

Jeho temný náprotivok stvárňuje ďalšie herecké eso, Matthew McConaughey. Herec známy z filmov Interstellar, Klub poslednej nádeje či Zlato je podľa režiséra filmu Nikolaja Arcela hercom, ktorý „dokáže čokoľvek,“ rovnako ako jeho postava. Okrem nich sa vo filme objavia aj Tom Taylor ako Rolandov chránenec Jake Chambers, Katheryn Winnick či Claudia Kim.

O soundtrack sa postaral Junkie XL, majster filmovej hudby zodpovedný napríklad za hudbu k filmom Deadpool, Batman vs. Superman či Mad Max: Šialená cesta. Zoznam skladieb je už známy a celý soundtrack sa dá predobjednať na Amazone.

Mix žánrov sci-fi, fantasy, western a horor vo filme Temná veža vám do kín prinesie spoločnosť Itafilm už 24. augusta.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.