O filme Pýcha a Predsudok a Zombiovia

Podobne ako v novele Grahama Smitha, dej filmu sa odohráva v rannom období 19. storočia v Anglicku. Typické charakteristiky tejto epochy zachytené v pôvodnom diele Jane Austinovej sú dopĺňané bojovými umeniami, zombíkmi, sestrami Benetovými a pod.

Pride-and-Prejudice-and-Zombies-Jane-and-Elizabeth

Film režíroval Burr Steers. Hlavné hviezdy zombie filmu si zahrajú: Lily James (Popoluška) zahviezdi v roli Elizabeth Bennetovej spolu so Samom Rileym (Vládkyňa zla) v úlohe Darcyho. Ďalšou hviezdou pripravovaného filmu bude Matt Smith (Doctor Who) ktorý si zahrá v úlohe Mr. Collinsa so Suki Waterhouse (Rezistencia), Bellou Hethcote (Temné tiene) a Ellie Bamber a Millie Brandy v úlohe sestier Benetových. Okrem nich si vedľajšie úlohy zahrajú herci svetoznámeho seriálu Hry o tróny Charles Dance a Lena Heady.

Elizabeth a jej sestry boli oddané tréningu proti légií nemŕtvych, ktorá chcela požierať ich a tých, ktorých milujú. Charakter hlavnej hrdinky je dokonalým spojením pôvodného románu a upravenej novely. Kým Austinová jej dala silné slová a vtip, Smith jej dal do ruky nôž, vďaka ktorému sa môže brániť proti zúriacej apokalypse na anglickom vidieku. Hlavnou dejovou líniou je románik medzi Elizabeth Bennetovou a zombie vrahom Darcym v čase, keď sa musia zjednotiť na krvou nasiaknutom poli, zbaviť krajinu hrozby a nájsť svoju lásku.

5. Februára 2016 uvidíme, či romantika v 19. storočí a zombie masaker vytvoria tak dobrú kombináciu na obrazovke, ako na papieri.

Lívia Kelebercová

Lívia Kelebercová
Zdravím každého, čo si klikol na môj profil:) Som kreatívna študentka ktorej záľubou je písanie článkov a elektronických kníh na akékoľvek témy

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.