Odhalenie seriálovej Swamp Thing v novom teaseri

Po Doom Patrol DC Universe pridáva do svojho repertoára ďalší live-action titul, avšak tentokrát to bude aj s patričnou príchuťou horroru a tajomnosti. Dámy a páni, Swamp Thing. A nie, nie, nenechajte sa zmýliť Marveláckym ekvivalentom, Man Thing. Ako to už býva zvykom, DC a Marvel majú u seba nejednu postavu, ktorá je pravou kópiou tej druhej, len zväčša sa odlišujú pozmeneným príbehom, dizajnom a aj menom, ale niektoré podoby nemôžu ostať nepovšimnuté. Pričom v tomto prípade sa Man Thing objavilo v komiksoch o zopár mesiacov skôr ako Swamp Thing, no pritom obe postavy si odbili svoj debut v roku 1971. Veru, to boli tie časy, kedy súperiace vydavateľstvá reagovali na svoju konkurenciu odpoveďou v priebehu niekoľkých mesiacov.

Keby ste sa chceli dozvedieť ledačo viac o obsadení seriálu, popise postáv, či dokonca záporákovi, tak neváhajte nahliadnuť do tohto článku. Samotný teaser pôsobí možno trocha prázdnym dojmom, ale odhalil to, na čo boli aj tak všetci najviac zvedaví. Dostáva sa k nám po prvýkrát dizajn Swamp Thing a ten vyzerá, proste, skvelo. Tvorcovia uprednostnili praktické efekty namiesto CGI a fanúšikovia sa toho nedokážu nabažiť. Pravdu povediac, ja som na tom podobne.

Totižto vo filmovom/seriálovom priemysle sa už natoľko spoliehajú na počítačovo vytvorené efekty až sa úplne zabúda na čaro, ktoré je do dnešného dňa späté s praktickou alternatívou, a to obzvlášť, ak je zvládnutá na výbornú. Vtedy môže práca maskérov a tvorcov nadobudnúť takú úroveň, že by to nebolo schopné vynahradiť žiadne CGI. Dizajn postavy je vierohodný voči svojej predlohe a tá atmosféra, ktorá sa nesie teaserom taktiež priložila ruku k dielu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt swamp thing

A keď sa vám spojí James Wan(treba mi ho vôbec predstavovať?) a scenáristi titulov, ako To, Daredevil(seriál, pochopiteľne) a Battlestar Galactica, tak viete, že sa tu kuje niečo pekelne dobré. Nanešťastie, po internete kolujú také “fámy”, že z pôvodných 13 epizód bude mať prvá séria len 10 epizód. A ešte horšie je na tom to, že nakoniec z toho zrejme ani nebude len úbohá fáma, pretože produkcia seriálu sa má skončiť po 10 epizódach, a tak scenáristi údajne pracujú na prepísaní záveru pre potreby kratšej dĺžky. Hovorí sa o tom, že takéto rozhodnutie nastalo preto, aby “Warner Bros. mohli prehodnotiť budúcnosť streamovacej platformy DC Universe”, avšak vraj ani toto nie je ten prípad.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt virginia madsen swamp thing

Herečka Virginia Madsen, ktorá v seriáli hrá postavu menom Maria Sunderlandová, napísala tweet, v ktorom adresovala práve toto skrátenie. A presne ten istý tweet bol onedlho nato vymazaný, a tak môžeme už teraz skonštatovať, že na tých “fámach”, predsa len, bude niečo pravdivé. Tweet znel nasledovne:

Som neuveriteľne smutná. Aké otrasné rozhodnutie. Boli sme zasiahnutí do jadra tými osobami, ktoré v živote nevstúpili do močiarov. A aj napriek pravidlu použijem hashtag. #swampthing

A popritom ešte jedna vec ostáva otáznou. Ide len o skrátenie alebo priam úplne zrušenie akýchkoľvek pokračovaní seriálu ešte predtým, ako dostal šancu povedať svoje prvé slovo? Nateraz nevedno, a teda neostáva nám nič iné než len dúfať, že si bude Swamp Thing počínať natoľko dobre až sa napokon dočkáme rozšírenia tohto sveta. Bez ohľadu na to, ako sa veci vyvinú, seriál sa začne streamovať 31.mája 2019 na streamovacej službe DC Universe. Pre Európu to bude najskôr o zopár mesiacov neskôr na Netflixe, ako to bolo napríklad pri seriáli The Titans.

Zdroj: ign.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.