Odhalil film Avengers: Endgame nového záporáka?

Marvel vytvoril filmovú podobu Thanosa, ktorý sa stal veľkým hitom a momentálne patrí medzi jedného z najlepších a najpopulárnejších filmových záporákov vôbec. Avšak Thanos je preč a Marvel potrebuje náhradu. Internetom kolovali rôzne teórie o Galactusovi, Annihilusovi alebo dokonca o Normanovi Osbornovi. No Avengers: Endgame bol film hlavne o cestovaní v čase a preto do tejto kategórie najviac zapadá Dobyvateľ Kang.

Kto je vlastne Dobyvateľ Kang?

Tento záporák sa prvýkrát objavil v komikse Fantastic Four #19 v roku 1963 pod menom Rama-Tut. Avšak jeho skutočne meno bolo Nathaniel Richards, čo nasvedčuje tomu, že by mohol byť potomok Reeda Richardsa (Mr. Fantastic). Cestoval v čase do starovekého Egypta, aby sa stal faraónom a stal sa tak dedičom Apokalypsa. Oficiálne sa však objavil o rok neskôr v komikse The Avengers #8 už ako Dobyvateľ Kang.

Dobyvateľ Kang je teda cestovateľ v čase, ktorý dokáže vytvoriť svoje duplikáty a každý z týchto duplikátov vie poslať inou časovou linkou. Nazbiera tak veľkú armádu a zaútočí. Film Endgame zaviedol cestovanie v čase pomocou Quantum Realm. Takto Avengeri získali kamene nekonečna, avšak vytvorili tak ďalšie časové linky. Tie boli zničene vtedy, keď Captain America vrátil všetky kamene nekonečna do doby, v ktorej ich vzali.

Loki však zobral Tesseract a zmizol. Captain America zostal v inej realite a Thanos skočil z roku 2014 do roku 2023. To sú iba tri nové časové linky, ktoré stále existujú v MCU. Fáza 4 bude rozširovať Marvel po galaktickej stránke vďaka filmom ako The Eternals, Guardians of the Galaxy 3 alebo Doctor Strange 2, kde by Kang dokonale zapadal. Pripravované seriály od Disney+ taktiež môžu tohto záporáka nepriamo predstaviť.

Loki a jeho seriál nám odhalí jeho novú realitu, seriál Falcon & Winter Soldier bude založený na novom Cpatainovi Americovi a Hawkeye bude pravdepodobne dávať dokopy Young Avengers. Kevin Feige tiež potvrdil, že každý z týchto seriálov bude mať vplyv na filmový svet, takže odhaliť môžu takpovediac čokoľvek. Film Avengers 5 by tak kľudne mohol zaviesť Kanga, ale aj Fantastickú štvorku alebo X-Menov.

Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.