Peninsula – kórejskí zombíci sú späť

Nie je to tak dávno, čo kórejský režisér Yeon Sang-ho uchvátil hororových fanúšikov svojim skvelým zombie hororom Train to Busan (Busanhaeng). Teraz je pripravený nám rozpovedať, čo sa vlastne v tomto svete stalo neskôr.

Vo filme Train to Busan sme sledovali náhle vypuknutie epidémie, ktorá menila ľudí na zombies, z pohľadu mladého muža, ktorý cestoval vlakom. V filme Peninsula (polostrov), ktorý je akýmsi spin-offom alebo voľným pokračovaním, sa prenesieme o štyri roky do budúcnosti, kedy je zombie apokalypsa v plnom prúde a ľudstvo sa s ňou muselo naučiť žiť.

Hlavným hrdinom je vojak, ktorý sa musí vrátiť do Južnej Kórey, z ktorej sa po invázií zombies stalo bojové pole a geto. Počas svojej misie nachádza niekoľko ľudí, ktorí potrebujú jeho pomoc. Dokážu uniknúť z tohto pekla a existuje vlastne v tomto svete nejaký únik?

Film Peninsula ponúka už z traileru úplne iný tón rozprávania príbehu. Z komorného Train to Busan, ktorý divákovi útočil na city a prekvapil svojou emočnou hĺbkou, v Peninsule dostávame nálož poriadnej krvavej akcie. Veď sám režisér Yeon Sang-ho tvrdí, že pri tvorbe tohto príbehu sa inšpiroval takými legendami ako Mad Max alebo Akira, legendárna japonská manga. Ostáva nám len dúfať, že Peninsula bude dôstojným nástupcom skvelého Train to Busan a prípadne pomôže rozbehnúť úspešný hororový franchise. Yeon Sang-ho totižto už všetkým ukázal, že aj tak ošúchaný druh hororu, ako je zombie apokalypsa, dokáže prekvapiť a priniesť niečo nové.

Film by mal do kín doraziť toto leto, presný dátum ale vďaka epidémii coronavírusu nie je ešte známy.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Netflix pripravuje skvele vyzerajúci zombie seriál

Zdá sa, že najbližšia doba v zombie subžánri hororu bude patriť Južnej Kórei. Po traileri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.