Po štyroch sériách Gothamu sme sa konečne dočkali zrodenia Jokera

A je to tu. Chvíľa, na ktorú čakal každý fanúšik. Príchod najznámejšieho a najšialenejšieho zločinca (lepšie povedané psychopata) v DC svete. Konečne sme sa po skoro štyroch sériách a skoro štyroch rokoch čakania dočkali. Ako sme mohli vidieť v závere poslednej epizódy Gothamu pod názvom “That’s Entertainment“, Je ním Jeremiah Valeska, brat Jeroma, o ktorom sme si ešte do nedávna mysleli, že práve on sa stane novým Jokerom. No nakoniec sa tak nestalo. Scéna zrodenie Jokera v Gothame pripomínal zrod Jokera v komikse Killing Joke.

Jeremiah Valeska bol narozdiel od Jeroma chytrý a milovaný syn, čo sa o Jeromovi povedať nedalo. Jeremiah bol riadne vychovaný a podporovaný, zatiaľ čo Jerome bol “ignorovaný“ a celý život cestoval s cirkusom s nezodpovednou matkou, ktorá ho poriadne nevychovala. To vyvolalo v Jeromovi žiarlivosť a pomstychtivosť.

Joker v Killing Joke pred svojím zbláznením bol starostlivý manžel, ktorý sa kvôli dlhom zaplietol s Red Hood gangom, spadol do kyseliny a zošalel. Jeremiah sa síce nezaplietol do gangu, ale zošalel vďaka upravenému plynu, ktorý bol vytvorený špeciálne pre neho a podstrčil mu ho Jerome ešte predtým, ako spáchal samovraždu.

Spôsobí Jeremiah v Gothame to pravé šialenstvo, na ktoré všetci čakajú? Uvidíme, čo nám prinesú ďalšie epizódy.

OzZy

Avatar

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.