Pokračovanie Deadpoola opustil jeho režisér!

Prišlo to ako blesk z jasného neba a iba málokto očakával takýto zvrat. Pokračovanie Deadpoola opustil jeho režisér Tim Miller! Tim Miller režíroval prvý diel Deadpoola, a to isté mal na pláne aj s druhým dielom, no to sa zjavne zmenilo. Táto správa sa šíri internetom neuveriteľnou rýchlosťou, a tak bolo len otázkou času, kedy vyjde na povrch aj dôvod tohto radikálneho rozhodnutia. Prvé unáhlené závery fanúšikov smerovali na spoločnosť 20th Century Fox, ale v konečnom dôsledku sa hovorí o tom, že problém nastal niekde inde. Konkrétne medzi Timom Millerom a Ryanom Reynoldsom, dvoma najväčšími hlavami pri tvorbe sólového snímku Deadpoola.

V podstate obaja mali rovnocenný podiel na tvorivej činnosti a pri prípravách na pokračovanie tomu nemalo byť inak, no nastala nezhoda a nie iba jedna. Ak by som to chcel zovšeobecniť, tak nezhoda medzi Millerom a Reynoldsom nastala v tvorivom procese počas predprodukcie pokračovania Deadpoola, ale v konkrétnom zúženom merítku sa to začalo pri prejednávaní Reynoldsovej zmluvy, ktorá mu mala značne zvýšiť finančný zisk za pokračovanie ako tvrdí magazín The Wrap. Taktiež sa vraj hovorilo o zvýšení právomocí pri tvorbe tohto pokračovania, čo by umožňovalo Reynoldsovi zasahovať do procesu vo väčšom merítku.

Celý tento proces trval vraj dlhšie než bolo Millerovi príjemné, a tak sa začali tvoriť trhliny medzi nimi, spôsobené rozličnými názormi na štýl sequelu Deadpoola. Zatiaľ čo Miller(ktorý mimochodom vlastní vlastné VFX štúdio na špeciálne efekty) chcel urobiť sequel viac štylizovaným a esteticky pôsobivejším, tak Reynolds chcel zachovať koncept prvého dielu, ktorý ho urobil takým úspešným. A klincom do rakvy bolo rozhodovanie sa nad výberom predstaviteľa Cablea, ktorý má byť podstatnou súčasťou sequelu a snáď nie je potrebné ho predstavovať. V tomto prípade Miller volil Kylea Chandlera(King Kong, Argo), ale Reynolds s tým nesúhlasil, pretože sa chcel držať s predlohou, kde je Cable zobrazovaný ako muž v pokročilejšom veku.

cable-deadpool-kyle-chandler
Kyle Chandler (vpravo)

Síce je pravda, že aj Chandler má za sebou 50ku, ale tu mu zasa nehraje do karát jeho výzor, ktorý sa príliš líši od Cablea, ktorého poznáme. Fanúšici si v tejto roli predstavovali skôr Stephena Langa(Avatar, Muž v temnote) alebo Rona Perlmana(Hellboy, Nepriateľ pred bránami), ktorí výzorovo nemajú od Cablea až tak ďaleko. Veď posúďte sami.

ad2895_7bb7ddd0cc3942cfb193f4de40e311d9
Stephen Lang(vľavo)
ron-perlman-cable
Ron Perlman(vpravo)

Obaja dokonca prejavili záujem o túto rolu, no vzhľadom na odstup režiséra Tima Millera to trochu ešte potrvá, kým sa dozvieme, že kto zaujal miesto po boku Deadpoola ako Cable. Vraví sa, že takýto kostrbatý vzťah mali medzi sebou(Reynolds a Miller) už odkedy zavítal Deadpool do kín. Za tú dobu medzi nimi prebehlo pramálo konverzácií a veľakrát až po dlhom odmlčaní. To všetko má samozrejme vplyv na dátum premiéry tohto sequelu, ktorý bol plánovaný na rok 2018, no teraz je neurčitý. Scenár je už rozpracovaný, a tak už len stačí dúfať, že sa nájde plnohodnotná náhrada za Tima Millera.

Stihli ste sa už priradiť ku nejakej strane? Ak áno, tak ku ktorej a prečo?

Na koho strane ste?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj: 4geekslikeyou.com, movieweb.com, thewrap.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

2 komentáre

  1. Avatar

    Ron Perlman by tomu dal docela šťávu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.