Pokračovanie hororovej antológie TEROR: Zverstvo začína už tento štvrtok

Už úvodná scéna je iba pre silné povahy: Japonka v odeve gejše uteká k jazeru. Zdá sa, že celkom neovláda svoje pohyby, akoby jej telom niečo hýbalo proti jej vôli. Kľakne si, z tradičného drdolu vytiahne paličku, ktorú si vloží do ucha a pritlačí. Mŕtva padá na zem…

Druhá séria hororového seriálu The Terror, s podtitulom Zverstvo smeruje na obrazovky televízie AMC. Pokračovanie hororovej antológie sa odohráva počas druhej svetovej vojny a pojednáva o sérii bizarných úmrtí, ktoré prenasledujú členov japonsko-americkej komunity.

Dej sa odohráva okolo syna japonských prisťahovalcov Chestera Nakayamu (Derek Mio) z kalifornského ostrova Terminal, kde obyvatelia po útoku na americkú námornú základňu Pearl Harbor čelia prenasledovaniu americkou vládou a bojujú proti zlému duchovi.

Podobne ako prvá séria, aj TEROR: Zverstvo kombinuje skutočnú históriu s vymyslenými hororovými prvkami a rozpráva príbeh so sociálnym a politickým podtextom. Prvú sériu pripomína aj tým, že sa na pozadí významnej historickej udalosti venuje osudom skupiny ľudí, prenasledovanej strašidelnou nadprirodzenou entitou.

Na druhej sérii sa producentsky podieľal režisér Ridley Scott. Zahral si v nej aj George Takei, známy ako Hikaru Sulu zo Star Treku, kapitána rybárskej lode na dôchodku, Yamato-sana.

Ak sa nebojíte, sledujte TEROR: Zverstvo od 15. augusta každý štvrtok o 22:00 hod. na televíznej stanici AMC.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.