POSTREHY & TEÓRIE: Agents of SHIELD S03E01

Máme tu pre vás úplne novú rubriku s názvom POSTREHY & TEÓRIE v seriáli Agents of SHIELD.

Premiérovo prvý diel sa bude venovať prekvapivo prvej epizóde s názvom “Laws Of Nature“ktorej oficiálna synopsa hovorí:

“V momente keď Coulson s tímom nájdu nového zástupcu rodu Inhumans, stojí SHIELD tvárou v tvár proti daľšej organizácí, ktorá taktiež hľadá nadaných jedincov. Medzitým sa všetci spamätávajú zo záhadneho zmiznutia agentky Simmonsovej a Fitz zachádza až do extrémov, len aby sa pokúsil zistiť, ako ju dostať späť. “

!POZOR! Článok obsahuje spoilery! Preto vám ho neodporúčame čítať v prípade, že ste si nechali rozdeliť dušu na sedem častí a zabili jednorožca, alebo v prípade, že ste konkrétny diel ešte nevideli!

1. SOKOVIA

Pamätáte si európske mesto Sokovia, ktoré chcel Ultron zhodiť z nebies v snímke Age of Ultron? Mesto odkiaľ pochádzali dvojčatá WandaPietro.  V seriáli vidíme scénu kde Daisy Johnson/Quake vysvetľuje Joey-ovi Gutierrez-ovi (jeden z nových Inhumans, ktorý na začiatku seriálu spôsoby značný chaos), že svet je trochu „nervózny“ odkedy Sokovia padla z nebies, tým odkazuje na udalosti v Age of Ultron.

sokovia
(Avengers: Age of Ultron)

 

2. PREZIDENT

Prezident Ellis má v televízií prejav o rastúcej hrozbe, ktorá nepochádza z nášho sveta a tým pádom zakladá skupinu známu ako ATCU. V rámci svojho prejavu odkazuje na pohromy v New Yorku (Avengers), Londýn (Thor: Dark World), Sokovií (Avengers: Age of Ultron) a nezabudne ani na namierené delá zo strany tých, ktorí ich mali chrániť (Captain America: Winter Soldier). A áno jedná o toho istého prezidenta, ktorého sme už videl v snímke Iron Man 3!

Prezident Iron man 3
(Iron Man 3)

 

3. ANT-MAN

Zatiaľ posledný film z dielne Marvel-u sa vo filme formou schovaného odkazu objavil tiež! Keď agent Phil Coulson vytýkal chorobnú závislosť agenta Fitz-a pri hladani Simmons-ovej. Spomenul, že pri pohrome v Pym-ovom inštitúte (Ant-man) si Fitz myslel, že sa Simmonsová zmenšila na mikroskopickú úroveň.

Hank Pym
(Ant-man)

 

4. FILM INHUMANS

Ako som spomínal v tomto článku. Seriál by mal byť preplnený novými Inhumans. Scéna kde Coulson sleduje monitor, ktorý mu simuluje aké bude rozptýlenie terrigenov o 17 mesiacov a 21 dní by mohlo ísť o odkaz na film Inhumans. V tom období to budú 2 roky pred premiérou filmu.

terrigen
(Agents of Shield S03E01)

 

5. RUKA

To, že má Coulson robotickú ruku (evidentne z vibrania) je v tomto diely vidieť niekoľko krát a je nato aj dostatočne upozorňované. Všimli ste si, že v scéne kde sa Coulson rozpráva z agentkou Bobby je jeho odrezaná ruka uskladnená? Bude to odkaz na diel v druhej sérií kde o ňu prišiel.

ruka
(Agents of Shield S03E01)

 

6. MI6

Toto ide o naozaj veľký komiksový easter egg! V scéne kde je rozoberaná minulosť Rosalind Pike je spomenutá organizácia MI6. Na čo Lance Hunter zareaguje veľmi pozitívne. V komikse je totiž agent Lance Hunter niečo ako britský Nick Fury a šéfuje organizácií MI6. Prvý krát sa táto postava objavila v komikse Captain Britain #19.

lance-hunter-movie-comics
(Lance Hunter -seriálová VS komiksová verzia postavy)

 

7. PLANETA KREE

Na konci seriálu je scéna Simmonsovej, ktorá je značne rozrušená a uteká. Je viac než isté, že sa nenachádza na planéte zem. Keďže sa jedná o monolit rasy Kree môžeme predpokladať, že sa nachádza buď na nejakej planéte KREE. Alebo sa jedna o fakt, ktorý poukazuje na budúci domov Inhumans niekde vo vesmíre. (v komikse mali svoj domov na odvrátenej strane mesiaca)

planeta
(Agents of Shield S03E01)

 

8. LASH

Komiksová verzia tejto postavy pochádza z tajomného mesta OrollanGrónsku. Ako jeden z mála bol vybraný aby prijal dar terrigenov. Veril, že je to obrovská pocta, ktorej nie je každý hodný. Potom ako vodca Inhumans Black Bolt, aktivoval terrigensku bombu nad New Yorkom, sa u mnohých ľudí začali objavovať nadprirodzené schopnosti. Vtedy sa Lash vydal na misiu, loviť nových Inhumansrozhodnúť o tom či sú hodný svojich schopností. Lash dokáže manipulovať, meniť a absorbovať energiu. Otázne je, či v seriály pre niekoho pracuje, alebo je tiež na svojej vlastnej misií, na základe svojho vlastného presvedčenia.

lash agents
(Agents of Shield S03E01)

 

Týmto by som dnešný diel ukončil. Určite nás ostaňte sledovať, ja sa opäť vrátim s  ďalšími easter eggs  v rubrike POSTREHY & TEÓRIE. Komentujte a likeujte TU.

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.