POSTREHY & TEÓRIE: Agents of SHIELD S03E02

Rubrika POSTREHY & TEÓRIE pokračuje. Od prvého dielu Agents of SHIELD prejdeme k dielu druhému, ktorý nesie názov „Purpose in the machine“ a jeho oficiálna synopsa nám prezradila nasledovné:

Fitz so svojím tímom požiada o pomoc Asgárďana , aby poodhalil tajomstvo záhadného Monolitu, ktorý pohltil Jemmu Simmons. Medzitím je agentka May v nepríjemnej situácií lebo sa musí rozhodnúť či uprednostní osobný život alebo prácu.

!POZOR! Článok obsahuje spoilery! Preto vám ho neodporúčame čítať v prípade, že ste temný pán, ktorý ma ustavičnú potrebu zotročovať slobodné kraje stredozeme, alebo v prípade, že ste konkrétny diel ešte nevideli!
  1. ELLIOT RANDOLPH

Herec Peter MacNicol si po dlhej dobe opäť zopakoval svoju úlohu doktora Elliota Randolpha. Bývalého Asgardského bojovníka, ktorý sa pred mnohými rokmi rozhodol odísť na zem a v utajení žiť medzi ľuďmi svoj jednoduchý život. Naposledy sa postava objavila, ešte v prvej sérií a to v ôsmej epizóde seriálu Agents of SHIELD. V aktuálnej časti, počas scény vo väzení odkazoval na udalosti v MCU, ako lietajúce mesta, či aktuálnu politickú situáciu. Tým posledným by mohol narážať, na blížiacu sa Civil War.

ELLIOT RANDOLPH
(Agents of Shield S03E02)
  1. “AMAZON WOMAN“

V scéne kde sa riešilo čo bude z monolitom, pomenoval doktor Elliot Randollp agentku Bobbi ako amazonku/amazonskú ženu. Tu sa môže jednať o zaujímavý easter eggs. Poprípade podpichnutie konkurenčného DC Comics. Herečka, ktorá stvárňuje agentku Bobbi, vlastným menom Adrianne Palicki, stvárnila Wonder Woman v neúspešnom pilotnom diely z roku 2011. Pre tých čo nevedia Wonder Woman je pôvodom amazonka.

WONDER WOMAN 2011
(Wonder Woman – pilot, 2011)
  1. SECRET WARRIORS

V scéne kde doktor Garner hovorí s Daisy o jej zámere regrutovať armádu super ľudí, otvorené hovorí o Secret Warriors. Zároveň tým odkazuje na komiksovú sériu z rovnomenným názvom, kde Daisy spolu s Nickom Furym vedú tajnú skupinu super ľudí. Mimochodom v tejto komiksovéj sérií, tak isto predstavili myšlienku, že organizácia SHIELD bola celý čas súčasťou HYDRY.

SECRET WARRIORS
(Secret Warriors – komiksová verzia)
  1. WERNER VON STRUCKER

Pri svojej snahe nanovo vybudovať Hydru, hľadá agent Grant Ward mľadého muža, o ktorom vide najavo, že sa jedná o Wernera Von Struckera, a teda syna už zosnulého Wolfganga von Struckera známeho z Avangers: Age of Ultron. V komiksoch sa Wernerovi podailo nanovo vybudovať Hydru, potom čo bol jeho otec vyhlásený za mŕtveho. Bol rovnako zlý a krutý ako jeho otec. V komiksoch mal aj brata, ktorý sa volal Andreas Von Strucker známy tiež ako Swordsman.

WERNER VON STRUCKER
(Werner Von Strucker – seriálová VS komiksová verzia postavy)

Týmto by som dnešný diel ukončil. Určite nás ostaňte sledovať, ja sa opäť vrátim s  ďalšími easter eggs  v rubrike POSTREHY & TEÓRIE. Komentujte a likeujte TU.

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.