Poznáme víťazov 90. ročníka udeľovania Oscarov

Oscara za najlepší film si odniesol film The Shape of Water. Film si odniesol najviac Oscarov večera, získal spolu štyroch Oscarov v kategóriach Najlepší režisér pre Guillermo Del Tora, Najlepšia hudba a Najlepšia výprava. Na druhom mieste sa umiestnil film Dunkirk, ktorý získal troch Oscarov v kategóriach Najlepšej strih, Najlepší strih zvuku a Najlepší mix zvuku.

Najlepším hercom roku 2017 sa stal Gary Oldman vo filme Darkest Hour. Oscara v kategórii Najlepšia herečka si odniesla Frances McDormand za rolu vo filme Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

Celkový prehľad víťazov nájdete nižšie.

Najlepší film
CALL ME BY YOUR NAME
DARKEST HOUR
DUNKIRK
GET OUT
LADY BIRD
PHANTOM THREAD
THE POST
Víťaz: THE SHAPE OF WATER
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

Najlepší režisér
DUNKIRK – Christopher Nolan
GET OUT – Jordan Peele
LADY BIRD – Greta Gerwig
PHANTOM THREAD – Paul Thomas Anderson
Víťaz: THE SHAPE OF WATER – Guillermo del Toro

Najlepší herec v hlavnej úlohe
TIMOTHÉE CHALAMET – Call Me by Your Name
DANIEL DAY-LEWIS – Phantom Thread
DANIEL KALUUYA – Get Out
Víťaz: GARY OLDMAN – Darkest Hour
DENZEL WASHINGTON – Roman J. Israel, Esq.

Najlepšia herečka v hlavnej úlohe
SALLY HAWKINS – The Shape of Water
Víťaz: FRANCES MCDORMAND – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
MARGOT ROBBIE – I, Tonya
SAOIRSE RONAN – Lady Bird
MERYL STREEP – The Post

Najlepší adaptovaný scenár
Víťaz: CALL ME BY YOUR NAME
THE DISASTER ARTIST
LOGAN
MOLLY’S GAME
MUDBOUND

Najlepší originálny scenár
THE BIG SICK
Víťaz: GET OUT
LADY BIRD
THE SHAPE OF WATER
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
WILLEM DAFOE – The Florida Project
WOODY HARRELSON – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
RICHARD JENKINS – The Shape of Water
CHRISTOPHER PLUMMER – All the Money in the World
Víťaz: SAM ROCKWELL – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Najlepší herečka vo vedľajšej úlohe
MARY J. BLIGE – Mudbound
Víťaz: ALLISON JANNEY – I, Tonya
LESLEY MANVILLE – Phantom Thread
LAURIE METCALF – Lady Bird
OCTAVIA SPENCER – The Shape of Water

Najlepšia pieseň
MIGHTY RIVER – z filmu Mudbound; Hudbu a text zložili Mary J. Blige, Raphael Saadiq a Taura Stinson
MYSTERY OF LOVE – z filmu Call Me by Your Name; Hudbu a text zložil Sufjan Stevens
Víťaz: REMEMBER ME – z filmu Coco; Hudbu a text zložili Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez
STAND UP FOR SOMETHING – z filmu Marshall; Hudba Diane Warren; Text Lonnie R. Lynn a Diane Warren
THIS IS ME – z filmu The Greatest Showman; Hudbu a text zložili Benj Pasek a Justin Paul

Najlepší animovaný film
THE BOSS BABY
THE BREADWINNER
Víťaz: COCO
FERDINAND
LOVING VINCENT

Hudba
DUNKIRK – Hans Zimmer
PHANTOM THREAD – Jonny Greenwood
Víťaz: THE SHAPE OF WATER – Alexandre Desplat
STAR WARS: THE LAST JEDI – John Williams
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI – Carter Burwell

Kamera
Víťaz: BLADE RUNNER 2049 – Roger A. Deakins
DARKEST HOUR – Bruno Delbonnel
DUNKIRK – Hoyte van Hoytema
MUDBOUND – Rachel Morrison
THE SHAPE OF WATER – Dan Laustsen

Kostýmy
BEAUTY AND THE BEAST
DARKEST HOUR
Víťaz: PHANTOM THREAD
THE SHAPE OF WATER
VICTORIA & ABDUL

Strih zvuku
BABY DRIVER
BLADE RUNNER 2049
Víťaz: DUNKIRK
THE SHAPE OF WATER
STAR WARS: THE LAST JEDI

Mix zvuku
BABY DRIVER
BLADE RUNNER 2049
Víťaz: DUNKIRK
THE SHAPE OF WATER
STAR WARS: THE LAST JEDI

Najlepší Makeup
Víťaz: DARKEST HOUR
VICTORIA & ABDUL
WONDER

Najlepší krátkometrážny hraný film
DEKALB ELEMENTARY
THE ELEVEN O’CLOCK
MY NEPHEW EMMETT
Víťaz: THE SILENT CHILD
WATU WOTE/ALL OF US

Najlepší krátkometrážny animovaný film
Víťaz: DEAR BASKETBALL
GARDEN PARTY
LOU
NEGATIVE SPACE
REVOLTING RHYMES

Vizuálne efekty
Víťaz: BLADE RUNNER 2049
GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2
KONG: SKULL ISLAND
STAR WARS: THE LAST JEDI
WAR FOR THE PLANET OF THE APES

Strih
BABY DRIVER
Víťaz: DUNKIRK
I, TONYA
THE SHAPE OF WATER
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

Výprava
BEAUTY AND THE BEAST
BLADE RUNNER 2049
DARKEST HOUR
DUNKIRK
Víťaz: THE SHAPE OF WATER

Najlepší krátkometrážny dokument
EDITH+EDDIE
Víťaz: HEAVEN IS A TRAFFIC JAM ON THE 405
HEROIN(E)
KNIFE SKILLS
TRAFFIC STOP

Najlepší celovečerný dokument
ABACUS: SMALL ENOUGH TO JAIL
FACES PLACES
Víťaz: ICARUS
LAST MEN IN ALEPPO
STRONG ISLAND

Najlepší cudzojazyčný film
Víťaz: A FANTASTIC WOMAN – Čile
THE INSULT – Libanon
LOVELESS – Rusko
ON BODY AND SOUL – Maďarsko
THE SQUARE – Švédsko

Našli ste medzi výhercami svoj obľúbený film ?

Chochi

Chochi
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Návrat série Predátor v prvom teaser traileri

Filmové štúdio 20th Century Fox tento rok v septembri vráti na plátna kín kultovú akčno-hororovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *