Prečo bol Grey Hulk vystrihnutý z Avengers: Age of Ultron?

Určite nebudem jediný ktorý si myslí že postava Hulka by si zaslúžila prejsť nejakou významnou zmenou niečím čo postavu vo filmovom universe posunie ďalej. Sólo film to v blízkej budúcnosti nebude. James Gunn vo veľkom hlása jeho neúčasť v  Guardian of Galaxy 2.  A čo zmena farby? Nereálne? Verte veľa nechýbalo!

Orlie oko fanúšika postrehlo v promo videách The Avengers: Age of Ultron šedého Hulka, lenže po tom ako film vyšiel bol šedý goliáš z filmu vystrihnutý.

Teraz už poznáme dôvod prečo sa  supervízor vizuálnych efektov (VFX) Christopher Townsend rozhodol tak aby fanúšikov nezmiatol. Dôvodom bolo väčšie množstvo šedých Hulkov v komiksovej predlohe.  (napr. šedý Hulk a.k.a. Joe Fixit či šedý Ultimate Hulk)

Pre Screen Rant sa vyjadril:

„To čo Joss chcel spraviť, opísal takto “Chcem tam mať Hulka, beštialneho Hulka”. Beštiálny Hulk je to keď sa Hulk utrhne, a to je to s čím sme prišli na pľaci. A potom sme si začali hovoriť “A čo niake tie extrémy?” A ILM(Industrial Light & Magic) sa začal hrať s deformáciou tela, s deformáciou tváre na ktorej bolo jedno oko väčšie ako druhé. Boli tam všetky tie veci ako krivé zuby, slintanie či červené oči. 

A potom sma sa začali hrať s farbou. Začali sme so sýtostou a pridali trochu červenej okolo očí až sme  dostali nápad urobiť ho tak aby pôsobil ako závisly na heroine. Niečo na spôsob že už je úplne stratený, úplne sa opustil až s toho zošalel. A potom sme postupne pridávali viac šedej, a dalšiu šedú až sme nakoniec dostali akú si finálnu verziu šedého Hulka. 

Skúsili sme teda pár záberov s filmu s touto šedou verziou. A potom sme si začali hovoriť “Nebudú si ľudia mýliť túto verziu s verziou šedého Hulka z komiksovej predlohy? A je to vôbec dobrý alebo zlý nápad?” Nakoniec si myslím že sme si uleteli trošku mimo a spravili ho zelenšieho…nechceli sme zmiasť ľúdí tvorbou novej postavy touto cestou. Takže sme nakoniec definitívne cúvli. Ale aby som pravdu povedal, zašli sme do extrémov pri jeho hľadaní.”

Takže ako vidíte veľa nechýbalo, škoda že sa tvorcovia nenechali viac uniesť. V každom prípade ja si myslím že ak by mal mať Hulk ešte niekedy samostatný film mohli by páni z Marvelu porozmýšľať nad adaptáciou niektorého z komiksov kde bol Hulk šedý a inteligentný.

hulk-avengers-2-grey-1

hulk-avengers-2-grey-2

hulk-avengers-2-grey-3hulk-avengers-2-grey-4

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.