Prečo Netflix ruší svoje seriály od Marvelu?

Smutný týždeň pre fanúšikov Daredevila, štvrtej série sa už totiž nedočkáme. Zdalo sa, že Daredevil bol na vrchole, kriticky uznávaná tretia séria nám predstavila Wilsona Bethela aka Bullseyea a scenáristi nám začali načrtávať štvrtú sériu. Daredevil sa, bohužiaľ, pripojil k seriálom Luke Cage a Iron Fist, ktoré Marvel/Netflix zrušil, vyzerá to tak, že Netflix uzatvára svoju kategóriu Marvel seriálov.

Otázkou je, či sú teraz na rade seriály The Punisher a Jessica Jones. Väčšina z nás predpokladala, že práve tieto seriály budú zrušené a nie ich vlajková loď. Prečo teda Netflix zrušil Daredevila?

Oficiálny dôvod

Tlačová správa od Netflixu: “Daredevil sa nevráti so štvrtou sériou na Netflix, sme nesmierne hrdí na poslednú sériu, ale aj napriek tomu, že je to pre fanúšikov bolestivé, cítime že bude najlepšie uzavrieť túto kapitolu v tom najlepšom. Naši partneri v spoločnosti Marvel, showrunner Erik Oleson, scenáristi a naše hviezdne obsadenie na čele s Charliem Coxom, sme vďační fanúšikom, ktorí v priebehu rokov podporili seriál. Seriál síce na Netflixe skončil, tri série zostanú na službe v nasledujúcich rokoch, zatiaľ čo postava Daredevil bude žiť v budúcich projektoch Marvelu.”

Podľa správy to vyzerá tak, že Netflix zrušil Daredevila práve pre to, že bol v tom najlepšom. Zatiaľ čo zmienka o Daredevilovi, žijúcom v budúcich projektoch Marvelu, môže znieť sľubne, nepripisujte tomu veľkú váhu, vyhlásenie pochádza od Netflixu, nie od Marvelu. Marvel TV by (teoreticky) mohla produkovať štvrtú sériu Daredevila a distribuovať ju inde, keďže Netflix vlastní len epizódy, ktoré boli doteraz vyrobené, a nie samotné práva na postavu Daredevila.

Neoficiálny dôvod

Netflix a Disney (materská spoločnosť spoločnosti Marvel Entertainment) si niekoľko rokov užívali partnerstvo, pričom spoločnosť Netflix distribuuje seriály Daredevil a spol., ale aj Agentov SHIELDu, samozrejme, vďaka tejto dohode získal Netflix slušnú knižnicu filmov MCU. V roku 2019 však spoločnosť Disney začne svoju vlastnú streamovaciu platformu Disney+ a zameria sa na produkciu originálneho obsahu – ako napríklad seriál o Lokim a miniséria s Falconom a Winter Soldierom.

Možno preto, že Disney sa stáva priamou konkurenciou pre Netflix, sa vzťahy medzi Marvelom a Netflixom naštrbili. Portál Deadline na túto tému uviedol, že “vzťahy medzi Netflixom a Marvel TV sú… napäté.” Scenárista Sam Ernst na tweeteri uviedol: “Človeče, je to tak divné, nachádzate sa v miestnosti scenáristov Daredevila a počúvate o tom, že nás rušia. Na stenách je rozložená celá štvrtá séria, ktorá bola fakt “f *** g cool”. *Povzdych* – táto práca.”

Takže v mnohých ohľadoch Daredevilovo zrušenie nemalo v skutočnosti nič spoločné so samotnou sledovanosťou. Ale je jednoducho súčasťou nešťastného väčšieho obrazu.

Čo sa stane so seriálmi?

Nič. V hre je síce nová streamovacia služba Disney+, tá predsa ide robiť seriály o Lokim, Falconovi či Winter Soldierovi, tak prečo by nemohli prebrať zrušené Netflixovské seriály?

Na to nám odpovedá Alan Sepinwall, redaktor z Rolling Stone: “Marvelovské seriály pre Disney+ sú produkované filmovými producentmi MCU, ktorí sa nemajú radi s producentami Marvel TV, ktorí robili na Daredevilovi a spol. Technicky by bolo možné urobiť seriál napr. o Lukeovi Cageovi o pár rokov, lenže oni nechcú.”

Odhliadnuc od vzťahov medzi MCU, Marvel TV a Netflixom. Defenders sú pre Disney príliš orientovaní na dospelé publikum. Môžu ich trochu “zjemniť” ale je ťažké uveriť, že Marvel je pripravený zmeniť niečo, čo práve preto fungovalo tak dobre. Je tu aj druhá stránka veci, ktorá poukazuje práve na Deadpoola a dospelejšie snímky z tohto univerza, teda vekové hodnotenie nemusí byť až taká veľké bariéra, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Čo si myslite? Vrátia sa hrdinovia z Netflixu na televízne obrazovky?

Zdroj: screenrant.com, cbr.com, deadline.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.