Prečo sa seriál Swamp Thing nedočká 2.série?

Seriál sa ešte ani poriadne nezačal a už stihol dostať sekeru. Prečo je tomu tak? Ak ste aspoň trocha sledovali dianie okolo nového seriálu Swamp Thing z dielne čerstvo vytvorenej streamovacej služby DC Universe, tak veľmi dobre viete, že prvotné problémy nastali v štádiu produkcie, vďaka čomu sa tvorcovia dostali do situácie, kedy museli skrátiť prvú sériu z pôvodných 13 epizód na číslo 10. To sa im akosi podarilo a premiéra pilotného dielu bola na dosah, a aj keď úvodné reakcie boli prevažne pozitívne, z pomyselného úspechu sa štáb netešil príliš dlho.

O týždeň nato bol seriál zrušený. Správa prišla ako blesk z jasného neba a nikto nechápal, prečo tomu tak je. Jednak z toho dôvodu, že prakticky nikto neruší svoje seriály po odvysielaní jednej epizódy(lebo je to marketingový nezmysel), a zároveň odozva nebola vôbec zlá. Tak kde nastal skrat? Najjednoduchšou odpoveďou je to, že seriál bol finančne náročný na spracovanie, a tak aj napriek pozitívnej kritike zo strany divákov a samotných kritikov(ale aj slušnej sledovanosti, samozrejme) bol seriál predurčený k záhube. Dlhšiu dobu sa hovorilo o tom, že časť rozpočtu, ktorá mala putovať z dotácie štátu North Caroline, sa ku tvorcom vôbec nedostala. Vraj malo ísť o sumu, ktorá dosahovala výšku 40 miliónov, pričom mali z nej získať iba 12 miliónov dolárov.

Daná teória bola neskôr vyvrátená a suma 12 miliónov dolárov bola od začiatku tá skutočná hodnota, ktorú mali prijať prostredníctvom dotácie, i keď mali povolený ešte jeden prídavný príspevok o výške 4,9 miliónov dolárov pre pilotnú epizódu, pretože časť samo o sebe by mohla vyjsť na enormných 20 miliónov $. Podiel rozpočtu, ktorý bol poskytnutý producentmi seriálu je kapitola samo o seba, ktorá ostáva aj naďalej zatajená. A tak mohlo sa stať, že to orezanie prišlo práve z ich strany. Ďalšia zaujímavá možnosť, prečo sa veci takto vyvinuli, je to, že DC Universe ako streamovacia služba má problémy sa udržať v náročnej konkurencii a už o tomto čase nemá budúcnosť.

Nepomáha tomu ani tá skutočnosť, že spoločnosť WarnerMedia zvažuje založenie vlastnej streamovacej služby, ktorá by mohla pohltiť DC Universe, čím sa Swamp Thing automaticky stáva obeťou. Nie je úplne jasné, prečo by to takto urobili, ale je to možné. Zoberte si, že také Disney stiahlo všetok obsah, ktorý vlastní, z iných služieb na svoju novú platformu Disney+. Toto by mohol byť obdobný prípad, ale nevedno, ako sa veci naozaj majú. Totižto jediné oficiálne vyhlásenie zo strany DC Universe znelo klišovito “o tomto čase sa nemôžeme na danú tému vyjadriť“. Snáď najhoršie na tom je to, že ani predstavitelia jednotlivých postáv poriadne nevedia, čo je príčinou tohto aktu, a z neočakávaného zrušenia boli rovnako šokovaní ako aj diváci. Pekne sa o tom rozhovoril Derek Mears(predstaviteľ Swamp Thing) v nižšie priloženom rozhovore.

Seriál Swamp Thing vydá tých 10 natočených epizód, pričom všetky zvyšné majú premiéru každý piatok.

Zdroj: forbes.com, looper.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.