Prečo sa zmenila scéna so zničeným Mjolnirom?

Hoci film Thor: Ragnarok už beží v našich kinách, naďalej zostávajú nezodpovedané niektoré otázky ohľadom tohto najnovšieho filmového diela. Scéna, kde Hela zničila Thorovo legendárne kladivo Mjolnir, šokovala po zhliadnutí prvého traileru nejedného fanúšika, avšak táto scéna sa v traileroch vyskytla až v dvoch verziách. Prvá sa odohráva v New Yorkskej uličke a neskôr sa scéna odohráva na krásnej zelenej lúke. Prečo to tak je, odpovedal režisér Taika Waititi.

„Pôvodne sme túto časť filmu natočili v New Yorku. Chceli sme, aby Thor, Doctor Strange a všetko okolo toho zostalo na Zemi, avšak bolo by mätúce a nevýhodné, aby sa všetko odohralo iba v jednom jedinom momente. A tak sme sa presunuli na jedno mierumilovné a krásne miesto, kde Odin poučuje a rozdáva rady a vôbec pritom nepotrebujeme počuť výbuchy a lietajúce autá.“

Ďalej zdôraznil, že mestská ulička sa priveľmi nehodí do scény s natoľko emotívnym nábojom. V Hollywoode je zvykom, že trailer poskytne scény odlišné od tých, ktoré sa vyskytnú vo filme po postprodukcii. Príkladom môže byť Suicide Squad, ktorý mal množstvo podobných scén a nakoniec recepcia nedopadla práve najlepšie. Neznamená to však, že film bude hneď zlý. Thor: Ragnarok využil potenciál zmeny a napokon to viedlo k pozitívnej kritike aj výbornému hodnoteniu fanúšikov.

Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.