Predátor mládeži neprístupný!

Väčšina hororov, sci-fi, či akčných filmov je určených pre skupinu divákov pätnásť a vyššie. Samozrejme, nie u každého filmu to je možné. Ale jednoducho, tie filmy, ktoré nadobudli R-hodnotenie (filmy prístupné od 18 rokov) a nachádzajú sa v nich príliš násilné scény, by stratili dušu a zmysel, keby sa v nich práve tieto násilné scény nenachádzali. Ale, čo by Hollywood neurobil pre väčšie tržby a hranicu prístupnosti stále udržiaval na 13 či 15 rokoch, aby do kín prilákal väčší počet divákov.

Príkladom R-hodnotenie sú filmy ako Deedpool, 300 ale aj komediálna séria The Hangover (Vo štvorici po opici). Prvý a pôvodný film Predátor z roku 1987 v hlavnej roli s Arnoldom Schwarzenegrom nebol príliš násilného charakteru a pokračovanie Predátor 2 z roku 1990 tiež nie. Avšak, rok 2004 priniesol veľmi kritizovaný film Alien vs. Predátor, ktorý si naďalej udržal hranicu 13 rokov a to sa už mnohým nepáčilo.

V roku 2007 vznikla ďalšia snímka Alien vs. Predátor 2, ktorá vyzerala tak, že by konečne získala R-hodnotenie, ale nakoniec to bol ďalší film s hranicou 13 rokov. Našťastie, rok 2010 priniesol film Predátori a s ním aj R-hodnotenie. I keď, nebolo to také pravdepodobné, ale nakoniec sa rozhodlo pre hranicu 18 rokov, čo ovplyvnil aj fakt, že film obsahoval nadmerné množstvo násilných scén.

„Aby bolo jasné… PG-13 je pre sráčov…“

Shane Black (režisér) vyjadril podstatu trochu neslušne, ale aspoň vieme, že nový diel Predátorov nebude pre “deti“. Oficiálne by sa malo na filme začať pracovať niekedy v týchto dňoch a premiéra je naplánovaná na rok 2018. Vo filme sa objaví napríklad Olivia Munn (X-men: Apocalypse), Boyd Holbrook (Logan), ale aj rapper 50 Cent. Dúfajme, že nám nový diel zo série Predátorov prinesie poriadnu nádielku krvi a strieľania.

                                                                                                                                                                                           Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.