Predstavujeme vám členov Deadpoolovej X-Force

Premiéra Deadpoola 2 príde do kín o niekoľko dní. Všetky hlavné postavy sme už stihli vidieť v obidvoch traileroch a takisto sme sa oboznámili s hlavným záporákom Cablom (Josh Brolin). K postavám z minulej časti sa však pridá aj skupinka mutantov pod názvom X-Force.

V komiksoch založil tento netradičný tím samotný Cable k tomu, aby docielil svoju utopistickú budúcnosť. Vyzerá to tak, že vo filme sa plány menia a X-Force založí samotný Deadpool. Kto sú členovia filmovej X-Force?

Domino (Zazie Beetz)


Domino je stálicou v X-Force tímoch. Je príťažlivá, sexy femme fatale, ktorá dokáže ovládať pravdepodobnosť. Veci jej vždy vychádzajú tak, ako si ich naplánuje, čo však nie vždy vyhovuje jej protivníkom. Ako sme videli v traileroch, Domino ovláda bojové umenia a rozhodne si nedáva servítku pred ústa. V komiksoch je väčšinou Cablov spojenec.

V Deadpoolovi 2 rapídne zmenili jej výzor – vynechali fakt, že Domino je albínka s čiernymi krátkymi vlasmi a nahradili ju herečkou Zazie Beetz s afroamerickými koreňmi. Jej správanie a schopnosti však ostávajú rovnaké.

Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand)

Fanúšikom veľmi záleží na tom, aby boli postavy z komiksov stvárnené vo filmoch tak, ako v origináloch. V prípade Negasonic Teenage Warhead však došlo k zásadným zmenám – Fox musel dokonca vyjednať dohodu s Marvelom na drastickej zmene ich postavy. V komiksoch má telepatickú moc a ovláda jasnovidectvo, vo filme dokáže spôsobiť detonáciu.

Postava tínedžerky, ktorú hrá Brianna Hildebrand bola veľmi obľúbená v Deadpool 1, a tak nikoho neprekvapuje, že si svoju rolu zopakuje.

Bedlam (Terry Crews)

V komiksoch je Bedlam spojenec Domino, ktorý dokáže vytvoriť silnú elektrickú energiu, čím naruší všetko elektrické vo svojom okolí. Pôvodne na vyvolanie tejto schopnosti sa musel dotknúť stroja, ktorý by to dokázal, ale Pete Wisdom ho naučil, ako narábať so schopnosťou aj bez tejto pomôcky. Rozhodne by sa do Deadpoolovho tímu hodil človek s takouto schopnosťou, predsa len, Cable má robotickú ruku. Vo filme môže Bedlam ovládať úplne iné schopnosti, keďže v traileri nič nenaznačovalo tomu, že by túto moc mal.

Shatterstar (Lewis Tan)


Táto postava je jednoznačne jedna z najväčších záhad Deadpoola 2. Lewisa Tana ako Shatterstar sme mohli vidieť iba v niekoľkých záberoch, takže nevieme s presnosťou určiť, či bude dôležitou postavou vo vývoji deja alebo nie. V komiksoch Shatterstar ovláda cestovanie v čase a v iných dimenziách.

Zeitgeist (Bill Skarsgård)


O tejto postave vieme len veľmi málo a pravdepodobne to má aj svoj dôvod. Zeitgeist totiž dokáže zo svojich úst vypúšťať kyselinovú tekutinu, ktorá dokáže rozpustiť aj vrstvy kovu.

Neznáma postava (Shiori Kutsuna)


V júni minulého roka bolo ohlásené, že Shiori Kutsuna – herečka z indie filmov a snímok japonskej produkcie, si zahrá jednu z „kľúčových postáv“. V traileri sme ju mohli vidieť v akcii s nápisom X na ramene, čo naznačuje, že určite patrí k X-Menom. Doteraz však nebolo potvrdené, akú postavu si Shiori vo filme zahrá, niektorí predpokladajú, že pôjde o úplne nového mutanta.

Peter (Rob Delaney)


Pravdepodobne najväčšie prekvapenie tohto filmu. Rob Delaney hrá postavu Petra, ktorý sa prihlási k X-Force, pretože chce niečo robiť. Jediný člen X-Force, ktorý sa volal Peter (okrem Colossusa) ostáva Pete Wisdom – mutant so schopnosťou tvorby plazmových zbraní. Či skutočne pôjde o túto postavu, alebo je to len vtipná narážka, „všetci sa môžu stať supehrdinmi“ ešte nevieme.

Colossus – možno (Stefan Kapičić)


Aj keď sa raz vyskytol v X-Force tíme, vyzerá to tak, že v Deadpoolovi 2 sa k tejto skupine nepridá. Ani v traileroch sme ho nevideli bojovať po ich boku. Či sa Colossus pridá do Deadpoolovej X-Force sa dozvieme 17. mája.

Zdroj: screenrant.com

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.