Predstavujeme vám seriál Doom Patrol

Doom Patrol sme prvý raz na obrazovkách mohli vidieť v seriáli Titans. Avšak narozdiel od Titans, Doom Patrol je prakticky veľká neznáma. Tento tím superhrdinov z dielne DC Comics je jedným z najstarších, ale aj jedným z najšialenejších, preto ich voľba pre televízny seriál je veľmi zvláštna. Seriál sa začal vysielať tento mesiac a toto je prehľad všetkého, čo potrebujete vedieť o Doom Patrol.

Komiks

Doom Patrol sa prvýkrát objavili v komikse My Greatest Adventure #80 v roku 1963, vytvorenom autormi Arnold Drake, Bob Haney a Bruno Premiani. Tvorcovia dali dokopy najčudnejších hrdinov, akých si dokážete predstaviť. Žijú na okraji spoločnosti, majú rôzne traumy, ľudia ich odsudzujú a nerozumejú im. Zatiaľ čo ľudia ich považujú za “šialencov” a vyhnancov, Chief ich zhromaždil a naučil ich ochraňovať svet, ktorý ich nenávidí.

Doom Patrol vs X-Men

Muž na invalidnom vozíku dal dokopy skupinu mladých hrdinov, svet sa obával a nenávidel tieto supersilné bytosti, ale muž na vozíku ich naučiť pracovať ako tím a zachrániť ten istý svet, ktorý s nimi nechcel mať nič spoločné. To je príbeh X-Menov. Je to tiež príbeh Doom Patrol.

Doom Patrol vznikli v júni roku 1963, X-Meni vznikli v septembri 1963. Tieto dva tímy sú si až príliš podobné, aby to bola náhoda. Dokonca Doom Patrol bojovali proti Brotherhood of Evil, zatiaľ čo X-Meni bojovali proti Brotherhood of Evil Mutants.

Kto tvorí Doom Patrol?

Zostava Doom Patrol sa rokmi menila. Muž, ktorý ich dal dokopy, sa volá Doktor Niles Caulder, prezývaný The Chief. Pôvodný tím tvorili Robot Man, Elasti-Girl a Negative Man. Ako plynuli roky v šiestich komiksových sériach bol iba Robotman pevnou súčasťou tímu.

V seriáli tím tvorí Robot Man, Negative Man, Elasti-Woman, Crazy Jane, Dr. Caulder a Cyborg. Elasti-Woman sa dokáže natiahnuť, Crazy Jane má 64 rôznych osobností, každá s vlastnými superschopnosťami, Robot Man je človek, ktorého mozog bol vložený do robota, Negative Man dokáže ovládať negatívnu energiu a Cyborg je cyborg.

Komu musia čeliť?

Neočakávajte v Doom Patrol známych DC záporakov. Najväčším záporakom je už spomínané Brotherhood of Evil, ktoré vedie The Brain. Je to vlastne mozog v zaváraninovej fľaši, ktorý ochraňuje francúzska gorila zvaná Monsieur Mallah. A to je len špička ľadovca čudných postáv v komiksoch Doom Patrol.

V seriáli bude záporak Mr. Nobody. Mr. Nobody sa chcel stať členom Brotherhood of Evil, medzitým sa ale zbláznil a potom ho bývalý nacistický vedec premenil na abstraktný tieň.

The Chief

V komiksoch dá Doom Patrol dokopy Doktor Niles Caulder, známy aj ako Chief. Chief je ochrnutý od pása dole, ale jeho mozog pracuje na úrovni génia. Je to vedec, ktorý vytvára nástroje a zbrane pre Doom Patrol a posiela ich na misie, aby zachránili ľudstvo a dokázali, že nie sú šialenci. Neskôr, po komiksovej udalosti “Crisis on Infinite Earths”, Grant Morrison zmení stranu a stane sa z neho maniak, ktorý zmení svoj tím na skutočných šialencov.

Moderný Doom Patrol

V novej komiksovej sérii New 52, dal Doom Patrol dokopy mladý, ešte zdravý Caulder, aby bojovali proti organizácii N.O.W.H.E.R.E. Veci samozrejme nepôjdu podľa plánu a tím zajme Deathstroke a Harves, nakoniec takmer celý tím zomrie v rukách Crime Syndicate of America. Caulder sa ale nevzdáva a rozhodne sa založiť nový tím zo staronových členov: Robotman, Elasti-Girl, Negative Man a Element Woman.

Kto si zahrá hlavné postavy v seriáli?

Najznámejším hercom v hlavnej úlohe je bývalý James Bond, Timothy Dalton, stvárni Chiefa. Robotmanov hlas prepožičia známy herec, Brendan Fraser (Múmia (1999)), avšak telo v robotej forme stvárni Riley Shanahan.

April Bowlby (Drop Dead Diva) si zahrá Elasti-Woman, Diane Guerrero (Orange is the New Black) uvidíme ako Crazy Jane, Matt Bomer (White Collar) je Negative Man a Alan Tudyk (Firefly) bude Mr. Nobody. A nakoniec Joivan Wade (EastEnders) si zahrá Cyborga.

Počkať, Cyborg?

Jedným z prekvapení je Cyborg, jednak pre to, že DC sa doteraz snažilo nepredstavovať rovnaké postavy vo filmoch a seriáloch. Filmového Cyborga si zahral Ray Fisher v Justice League. Seriálového, Joivan Wade, ktorého v súčastnosti môžeme poznať z nekonečného denného seriálu EastEnders. Cyborg nahradí v tíme Beast Boya, ktorý je aktuálne súčasťou seriálových Titans.

Trailer

Streamovacia služba DC Universe nám sľubuje novú epizódu každý týždeň. Začala seriálom Titans, na ktorú nadviazal animovaný seriál Young Justice. Doom Patrol bude vychádzať od 15. februára, každý piatok nová epizóda, celkovo uvidíme 13 častí. Po finále Doom Patrol sa na obrazovky dostane hraný seriál Swamp Thing, následne Stargirl a rok 2019 uzavrie animovaný seriál o Harley Quinn.

Zaujal vás seriál, chystáte si ho pozrieť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.