Prezident DC Entertainment, Geoff Johns, odstupuje zo svojej pozície

Je to už niekoľko dní, čo sa tak stalo, no našťastie, Geoff Johns dôvod svojho odstúpenia nijako neskrýva a ide o veľmi racionálny krok. Geoff Johns donedávna predstavoval prezidenta DC Entertainment a zároveň šéfa kreatívneho oddelenia tejto spoločnosti, avšak s odchodom hlavy DC Entertainment, Diane Nelsonovej, zo svojho postu odstupuje aj on. Diane tak učinila z vlastnej vôle a po tom, čo si v marci zobrala dovolenku z rodinných dôvodov, sa už do práce nevrátila. Toto rozhodnutie prišlo na svetlo sveta začiatkom júna.

Diane Nelson

Možno sa teraz pýtate, prečo nie je tento článok o osobe, ktorá svoj post hlavy DC Entertainment držala od roku 2009 až doposiaľ, ale namiesto toho sa zaoberáme s Johnsom, ktorý sa Diane zodpovedal a bol na nižšej pozícii. Vec sa má tak, že aj napriek patričnej dôležitosti práce Nelsonovej nie je až tak veľa ľudí, ktorí si jej meno okamžite spoja s DC, no to neplatí pre Johnsa, ktorý doteraz stále predstavoval akúsi DCEU(DC Extended Universe) alternatívu Kevina Feigiho(hlava Marvel Studios), ktorá bola často spomínaná pri akomkoľvek vydávaní nového filmu z tohto univerza. Diane mimo svojej pozície v DC úzko spolupracovala so spoločnosťou Warner Bros., kde taktiež zastávala významnú pozíciu – prezidentka oddelenia Warner Bros. Consumer Products.

S týmto všetkým sa snažím dôjsť k tomu, že Johns bol týmto aktom potenciálne navedený k odstúpeniu, ale mohlo to byť aj z vlastnej vôle bez akejkoľvek “pomoci”. Často sa stáva, že osoba na významnom poste taktiež odchádza, a to len z dôvodu odstupu nadriadeného, ktorému zodpovedala. Samozrejme, Johns neodchádza na prázdno, lebo v DC sa ešte peknú chvíľu zdrží. Totižto jeho post preberá Jim Lee, ktorý spolu s Danom DiDiom zdieľa pozíciu vydavateľa DC už od roku 2010 a aj naďalej v tom bude pokračovať. Johns dostal od Warner Bros. a DC špeciálnu ponuku, prostredníctvom ktorej bude môcť aj naďalej pracovať na filmoch, seriáloch a komiksoch od DC, akurát už nebude zastávať tú istú pozíciu.

Jim Lee

Samotný Geoff je s takýmto vývojom udalostí spokojný, lebo vraj mu to poskytne voľnejšiu ruku v tom, čo robí a opäť sa bude môcť zapájať do kreatívnej oblasti v takom množstve, ako predtým. Ako viacerí z Vás môžu vedieť, tak Johns mimo to, že už pekne dlho produkuje komiksy, ich aj tvorí. Počas jedného časového obdobia dokonca tvoril Marvel komiksy, avšak potom sa dal hlavne na dráhu DC. Jeho spolupráca na filmoch z DCEU bude aj naďalej pokračovať, predsa len, osoba s takými rozsiahlymi znalosťami v DC komiksoch si dokáže veľmi rýchlo nájsť uplatnenie, a tak jeho prvým väčším projektom pod touto novou zmluvou bude film Green Lantern Corps. Johns založil Mad Ghost Productions, čo bude v podstate jeho novým “podpisom” na filmoch, na ktorých pracoval. Momentálne sa ešte podieľa na tvorbe sólového Aquamana a pokračovania Wonder Woman, kde pomáha s písaním scenáru a zároveň zastáva pozíciu výkonného producenta.

Avšak netreba zabúdať, že práve Johns priložil ruku aj na takých prepadákoch, ako Justice League či Suicide Squad. A zatiaľ čo väčšina doteraz vydaných titulov z DCEU mala aspoň solídne zárobky, Justice League prepadlo na plnej čiare ako po stránke zisku, tak aj hodnotení. Všetko snaženie spelo k tomu, aby sa ešte “mladučké” DCEU vyrovnalo MCU v priebehu niekoľkých rokov a zopár filmov, no prišlo obrovské zlyhanie, a tak sa snáď všetci poučili z tohto prehnane rýchleho postupu. Tohto roku nás z DCEU čaká iba Aquaman, ktorý zavíta do lokálnych kín 20.decembra. Tak dúfajme, že nadviažu na kvalitatívnu šnúru Wonder Woman.

Zdroj: variety.com, hollywoodreporter.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.