Prvý krvavý trailer na nové pokračovanie Votrelca, Alien: Covenant

Prišlo to ako blesk z jasného neba na štedrý deň. Ľudia si nadeľovali darčeky a spoločnosť 20th Century FOX taktiež nezaostávala, pretože vydali prvý trailer snímku Alien: Covenant. Samo o sebe je to dosť veľký darček pre filmových fajnšmekrov, a tak Vianoce išli do úzadia, čomu sa ani nečudujem pri pohľade na atmosféru tohto traileru. Rkové hodnotenie(Red band trailer) hovorilo za všetko, a to sme sa ani nedostali k samotnému traileru. A aby sme sa dostali do situácie, tak predtým ako sa vrhneme na trailer urobíme ešte jednu menšiu odbočku v rámci vysvetlenia chronológie. Snímok Alien: Covenant je pokračovaním filmu Prometheus, ktorý mal slúžiť ako prequel pôvodnej série Aliena. Napriek tomu, že sa film nedočkal priveľkých ovácií zo strany divákov a svojim spôsobom ani kritikov, tak zarobil na svoje pokračovanie, a tak Ridley Scott prispeje ďalším snímkom do série Alien.

Ten neponesie jednoduchý názov Prometheus 2, ale v konečnom dôsledku sa tvorcovia usadili pri názve Alien: Covenant aj napriek tomu, že sa predtým hovorilo o alternatíve Alien: Paradise Lost. No nič z toho neovplyvnilo produkčný proces snímku a už teraz sa nám naskytá dvojminútový pohľad na nasledovníka Prométea. Príbeh sa samozrejme pohybuje v hraniciach prequelu a zameriava sa na udalosti, ktoré sa odohrávajú po konci svojho predchodcu. Teda Elizabeth Shaw(Noomi Rapace) spolu s androidom Davidom(Michael Fassbender) po zistení súradníc domovskej planéty “tvorcov”, tam odlietajú s cieľom väčšieho zistenia. Na túto planétu sa vydáva posádka lode Covenant, ktorá nachádza jediného pozostalého z expedície Prometheus, androida Davida, ktorý nebude jedinou vecou, ktorú na tejto planéte nájdu.

VIAC:  Čo ak...?

Trailer sa s nami nehrá a okamžite nás zavádza do napätej situácie na lodi Covenant, ktorej posádka už nadobudla kontakt s inou entitou(a potvrdzuje sa Rkový rating). Zatiaľ čo Prometheus pôsobil skôr ako výpravné Sci-Fi s cieľom zaplniť dejové medzery v sérii Aliena, tak Alien: Covenant od prvých chvíľ traileru poukazuje na chvíle teroru, horroru a hustú atmosféru, ktorú s príchodom nášho čierneho “miláčika” nastavuje. Ukazuje nám “novú” formu vírusu, predstavuje posádku lode Covenant a okrem rôznych pohľadov na prostredie, v ktorom sa bude tento snímok odohrávať, nám ukazuje aj facehuggera. Jednoducho nájdete tam všetko, čo by ste od snímku s menom Alien vo svojom názve očakávali a bez problémov dokážete vycítiť prácu Ridleyho Scotta, ktorý celé toto šialenstvo s Alienom rozpútal v roku 1979.

VIAC:  Čo ak...?

Momentky z traileru:

Rkový rating na seba nenecháva dlho čakať.

 

Android David(Michael Fassbender) sa javí ako jediný pozostalý z expedície Prometheus.

 

Na planéte “tvorcov” sa objavuje “nový” vírus.

 

Spoznávame posádku Covenantu.
 
Snímok Alien: Covenant zavíta do lokálnych kín 18.5.2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.