Prvý krvavý trailer na nové pokračovanie Votrelca, Alien: Covenant

Prišlo to ako blesk z jasného neba na štedrý deň. Ľudia si nadeľovali darčeky a spoločnosť 20th Century FOX taktiež nezaostávala, pretože vydali prvý trailer snímku Alien: Covenant. Samo o sebe je to dosť veľký darček pre filmových fajnšmekrov, a tak Vianoce išli do úzadia, čomu sa ani nečudujem pri pohľade na atmosféru tohto traileru. Rkové hodnotenie(Red band trailer) hovorilo za všetko, a to sme sa ani nedostali k samotnému traileru. A aby sme sa dostali do situácie, tak predtým ako sa vrhneme na trailer urobíme ešte jednu menšiu odbočku v rámci vysvetlenia chronológie. Snímok Alien: Covenant je pokračovaním filmu Prometheus, ktorý mal slúžiť ako prequel pôvodnej série Aliena. Napriek tomu, že sa film nedočkal priveľkých ovácií zo strany divákov a svojim spôsobom ani kritikov, tak zarobil na svoje pokračovanie, a tak Ridley Scott prispeje ďalším snímkom do série Alien.

Ten neponesie jednoduchý názov Prometheus 2, ale v konečnom dôsledku sa tvorcovia usadili pri názve Alien: Covenant aj napriek tomu, že sa predtým hovorilo o alternatíve Alien: Paradise Lost. No nič z toho neovplyvnilo produkčný proces snímku a už teraz sa nám naskytá dvojminútový pohľad na nasledovníka Prométea. Príbeh sa samozrejme pohybuje v hraniciach prequelu a zameriava sa na udalosti, ktoré sa odohrávajú po konci svojho predchodcu. Teda Elizabeth Shaw(Noomi Rapace) spolu s androidom Davidom(Michael Fassbender) po zistení súradníc domovskej planéty “tvorcov”, tam odlietajú s cieľom väčšieho zistenia. Na túto planétu sa vydáva posádka lode Covenant, ktorá nachádza jediného pozostalého z expedície Prometheus, androida Davida, ktorý nebude jedinou vecou, ktorú na tejto planéte nájdu.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Trailer sa s nami nehrá a okamžite nás zavádza do napätej situácie na lodi Covenant, ktorej posádka už nadobudla kontakt s inou entitou(a potvrdzuje sa Rkový rating). Zatiaľ čo Prometheus pôsobil skôr ako výpravné Sci-Fi s cieľom zaplniť dejové medzery v sérii Aliena, tak Alien: Covenant od prvých chvíľ traileru poukazuje na chvíle teroru, horroru a hustú atmosféru, ktorú s príchodom nášho čierneho “miláčika” nastavuje. Ukazuje nám “novú” formu vírusu, predstavuje posádku lode Covenant a okrem rôznych pohľadov na prostredie, v ktorom sa bude tento snímok odohrávať, nám ukazuje aj facehuggera. Jednoducho nájdete tam všetko, čo by ste od snímku s menom Alien vo svojom názve očakávali a bez problémov dokážete vycítiť prácu Ridleyho Scotta, ktorý celé toto šialenstvo s Alienom rozpútal v roku 1979.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Momentky z traileru:

Rkový rating na seba nenecháva dlho čakať.

 

Android David(Michael Fassbender) sa javí ako jediný pozostalý z expedície Prometheus.

 

Na planéte “tvorcov” sa objavuje “nový” vírus.

 

Spoznávame posádku Covenantu.
 
Snímok Alien: Covenant zavíta do lokálnych kín 18.5.2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Ridley Scott nám predstavuje Raised by Wolves

Ridley Scott, legendárny režisér, známy najmä vďaka Blade Runnerovi alebo Votrelcovi a scenárista Aaron Guzikowski …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.