Prvý trailer na BBC adaptáciu His Dark Materials

Dnes už bezmála legendárna fantasy trilógia z pera Sira Philipa Pullmana His dark materials (v slovenskom preklade Temné hmoty) sa konečne v dohľadnej dobe dočká televízneho spracovania. Kultový príbeh mladej Lyry a jej démona Pantalaimona, ktorí cestujú paralelnými svetmi, aby objavili pravdu o tajomnom Prachu, bol už v minulosti predlohou pre film Zlatý kompas. Fanúšikovia ságy na ňom však nenechali ani nitku suchú a preto sa nedočkal ďalších pokračovaní.

Seriálové spracovanie od televízie BBC by malo byť zárukou kvalitného seriálu, ktorý vzdá hold kvalitnej predlohe a pôjde do dostatočnej dejovej hĺbky. Hlavnú postavu Lyry bude hrať Dafne Keen (Logan), tajomného Lorda Asriela zas James McAvoy (X-men, Split). Ďalej sa môžeme tešiť na Ruth Wilson (Luther, The affair) ako zlovestnú Marisu Coulterovú alebo Lin-Manuel Mirandu (Hamilton) ako svetáckeho cestovateľa Leeho Scoresbyho.

Lyra Belacqua (Dafne Keen)
Lord Asriel (James McAvoy)
Marisa Coulterová (Ruth Wilson)
Lee Scoresby (Lin-Manuel Miranda)

Prvá desaťdielna séria by mala dejovo pokrývať prvú knihu v sérií. Zatiaľ nie je známy bližší dátum, kedy sa na tento seriál môžeme tešiť.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.