Prvý trailer na očakávanú adaptáciu kníh Artemis Fowl

Prednedávnom nám štúdio Disney prinieslo prvý trailer na pripravovaný sci-fi fantasy snímok Artemis Fowl na motívy rovnomenného románu Eoina Colfera. Mnohým z vás bude možno príbeh mladého geniálneho Íra známy, avšak pozrime sa spolu aspoň zbežne nato, čo od filmu možno očakávať.

Artemis Fowl je zázračné dieťa a dedič upadajúceho zločineckého rodu. Jeho otec je nezvestný od doby kedy začal obchodovať s ruskou mafiou a Artemisova mama má kvôli tomuto zmiznutiu dlhodobé psychické problémy. Tak jedinou skutočnou autoritou a zároveň priateľom pre Artemisa ostáva jeho osobný strážca Butler.

Príbeh vychádza z jednej základnej premisy, a to že v hlbinách Zeme žije technologicky vyspelá civilizácia škriatkov. Keď sa o tomto dozvie Artemis, v jeho mysli sa zrodí úžasný plán, ktorým sa chce pokúsiť vrátiť rodine Fowlovcov uznanie a majetky. A je mu jedno či musí unášať alebo vydierať, Artemis pôjde cez mŕtvoly.

Pôsobivý trailer podfarbený snovou hudbou kapely Radiohead neprezrádza mnoho. Vidíme zábery na Artemisa a Butlera (ktorý je v knihách holohlavý Rus avšak vo filmovom spracovaní z neho urobili bielovlasého černocha), Artemisov prvý kontakt so škriatkovským svetom v Ho Či Minovom meste či pôsobivé technológie Lokálnej elfskej polície, ktorá ukáže Artemisovi čo to znamená ťahať sa za prsty so škriatkami. Režisérom snímky je Kenneth Branagh (profesor Lockhart z Harryho Pottera alebo Hercule Poirot z minuloročnej Vraždy v Orient exprese), čo býva spravidla zárukou skvelého filmu.

Artemis Fowl by mal do našich kín doraziť 22. augusta 2019.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.