Punisher a Jessica Jones taktiež končia na Netflixe

Koniec koncov, bola to len otázka času. Ale čo za tým všetkým stojí a čo to znamená pre budúcnosť všetkých týchto seriálov? To sa dozviete v tomto článku. Dalo by sa povedať, že po zrušení Daredevila bol koniec ostatných seriálov z tohto univerza taktiež vopred daný a oficiálneho zrušenia oboch pozostalých seriálov sme sa dočkali presne mesiac po premiére 2.série Punishera, pričom, nemusíte sa obávať, 3.séria Jessicy Jones aj tak dorazí na streamovaciu službu Netflix, pretože ešte predtým, ako sa celý tento obchodný pomer Netflixu a Marvelu začal rúcať, Jessica Jones dostala skôr zelenú pre svoju 3.sériu, ktorá o tomto čase dokončuje fázu produkcie a začína sa zameriavať na post-produkciu.

Ale týmto sa uzatvára kapitola Marvel TV sprostredkovaná Netflixom, čo ale neznamená, že sa uzatvára kapitola jednotlivých seriálov. Hneď vysvetlím prečo. Včera bola taktiež vydaná oficiálna správa pre fanúšikov od prezidenta Marvel TV, Jepha Loeba, ktorá znela nasledovne:

Nikdy predtým sa niečo také nestalo. Štyri separátne seriály, všetky s talentovanými showrunnermi, scenáristami, režisérmi, obsadením a štábom, ktoré vychádzali s mesačnými rozdielmi a napokon… tieto seriály sa stretli v jedinečnej udalosti v centre New Yorku. Volali sme ich The Defenders. A spolu sme boli vo vytržení príbehov Daredevila, Jessicy Jones, Luka Caga, Iron Fista, a dokonca sa pridal aj Punisher.

Povedali, že sa to nedá uskutočniť. Ale Marvel povolal úžasné tímy na písanie, režírovanie, produkovanie, editovanie, a nahrávanie hudby pre 13 sérií a 161 hodinových epizód. Zastavte sa na chvíľu a pozrite sa na internete na ten neuveriteľný zoznam hercov, scenáristov, režisérov a skladateľov, ktorí nás poctili svojou najlepšou tvorbou. Milujeme každú jednu minútu toho, čo sme vytvorili. A to všetko sme urobili pre vás – pre fanúšikov – ktorí nás povzbudzovali okolo celého sveta a naša práca naozaj stála za to. Tak, ďakujeme vám!

V mene všetkých ľudí v Marvel Television by som chcel povedať, že snáď ani nemôžeme byť viac hrdí alebo vďační našim fanúšikom. Náš Streamovací partner sa možno už rozhodol, že nechce pokračovať v rozprávaní príbehov týchto skvelých postáv, ale predsa len… Marvel musíte poznať trocha lepšie. Ako raz povedal otec Matta Murdocka – ‘Mierou človeka nie je to, akým spôsobom padne na zem, ale akým spôsobom sa z nej zdvihne.’

Pokračovanie nabudúce…!

A aby toho nebolo málo, v nedávnom rozhovore s Roycom Johnsom(predstaviteľ detektíva Bretta Mahoneyho v Daredevilovi a Punisherovi) herec adresoval práve tento problém, ktorý sa nám naskytá po ukončení obchodného vzťahu Netflixu a Marvelu:

Veď videli ste, čo v liste napísal Jeph Loeb – ‘Pokračovanie nabudúce’. A mimo to, dopočul som sa o nejakom odstavci, ktorý hovorí o tom, že postavy z týchto zrušených seriálov sa nesmú vrátiť späť na obrazovky v nasledujúcich 18 mesiacoch až 2 rokoch.

Teda, čo môžeme z tohto usúdiť, je to, že ak ide o naozaj pravdivú doložku, tak na naše obľúbené postavy si ešte nejakú tú chvíľu počkáme, no našťastie, nie až tak dlho, ako sa spočiatku predpokladalo. Ďalej Johnson v rozhovore spomenul, že nevie, či by sa zachovali tí istí ľudia, ktorí by pracovali na jednotlivých seriáloch, ale tak ako väčšina z nás, považuje to za vhodné a na záver ešte zdôraznil, že sekera prišla zo strany(ako o tom písal aj Loeb) spoločnosti Netflix, no ktovie, aké machinácie sa dejú za oponou, či nedošlo k navyšovaniu ceny práv na postavy a pod. Predsa len, s približným rozpočtom 40 miliónov na jednu sériu nešlo o žiadne malé čiastky pre Netflix.

Každopádne, o totožnom kontrakte s Netflixom, ktorý zakazuje používať vybrané postavy na iných projektoch po dobu 18 mesiacov až 2 rokov, sa prepočulo už viacero osôb, a tak si ešte nejakú tú chvíľu počkáme, dokým by sme sa mohli dopočuť o prípadnom prenose seriálov na službu Hulu. Avšak to je už kapitola samo o sebe a nateraz všetko ostáva ešte vo hviezdach. Akurát sme o krok bližšie ku pravde, a aspoň sme sa dozvedeli o tom, že zavádzanie novej služby Disney+ v tomto nemá až také veľké prsty, ako by sa mohlo zo začiatku zdať, i keď nie je vylúčené, že tam tieto seriály nakoniec neskončia namiesto platformy Hulu.

Zdroj: comicbook.com, variety.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.