Ready Player One obsadzuje hviezdu seriálu Killjoys

Román Ready Player One od Ernesta Clinea, sa odohráva v blízkej budúcnosti a poukazuje na drastické rozdiely medzi vojnou zničenom svete roku 2045 a dokonalou virtuálnou realitou známou ako OASIS.

Steven Spielberg sa v marci 2015 ujal režírovania filmovej adaptácie a postupne obsadzuje hlavné roly mladými talentami akou sú Olivia Cooke (Ar3mis) a Tye Sheridan (Wade Watts aka Perzival). Vo vedľajšej úlohe uvidíme Simona Pegga (Ogden Morrow), Marka Rylancea (James Donovan Halliday) a T.J. Millera (i-R0k). Hlavnú zápornú postavu si zahrá Ben Mendelsohn (Nolan Sorrento aka IOI-655321).

Nedávno sme sa dozvedeli, že si vo filme zahrá herečka Hannah John-Kamen, aj keď to nie je oficiálne potvrdené, čitateľom knihy musí byť hneď jasné akú postavu stvárni (neprezradím o akú postavu ide, bol by to príliš veľký spoiler, odporúčam prečítať si knihu 🙂 ). Hannah sa preslávila v seriáloch Misfits a Black Mirrors, v súčastnosti ju môžeme vidieť v seriáli Killjoys, ktorého druhá séria začne od 1. júla na SyFy.

Hannah-John-Kamen-Killjoys

Príbeh Ready Player One je jeden dlhý milostný list osemdesiatym rokom, v ktorom nájdete stovky odkazov na hry, knihy, hudbu, filmy a to vrátane filmov samotného Spielberga. A tak sa magazín Collider spýtal Spielberga ako si poradil s odkazmi na vlastné filmy.

Myslím, že 80. roky boli super. Dúfam, že film nás všetkých vráti do týchto úžasných čias. Milujem 80. roky. Myslím, že jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol natočiť tento film bol, že ma to prenieslo späť do 80. rokov a môžem tam dať čo chcem, okrem mojich vlastných filmov. Väčšinu svojich filmov spomenutých v knihe som vyškrtol. S výnimkou DeLorean a pár ďalších vecí, s ktorými som mal niečo dočinenia. Som veľmi rád, že tam bolo dosť veci aj bezo mňa, ktoré urobili 80. roky také skvelé.

Ako si Spielberg poradí s toľkými odkazmi na popkultúru osemdesiatych rokov uvidíme až v roku 2018 ale jedno je isté, črtá sa zábavno-nostalgický návrat do budúcnosti.

Ready Player One sa dostane do kín 29. marca 2018.

Zdroj: Sreenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.