Recenze: Buchty a klobásy

Komediální dvojka James Franco a Seth Rogen se pustili do nového projektu. Tentokrát je film animovaný, takže se mohli skutečně vyřádit. Kdo zná jejich filmy jako: Superbad, Travička zelená, Apokalypsa v Hollywoodu nebo Interview si jistě dokáže představit, o jaký typ humoru se jedná. Animované prostředí jim jistě svědčí a film díky svému humoru rozhodně není vhodný pro děti. Seth Rogen psal scénář k filmu spolu s dalšími třemi scénáristy a také se podílel na produkci. Často se tam i zpívá, takže o zábavu a nápady opravdu není nouze.

Film se setkal s celkem pozitivními ohlasy a vzhledem k jeho nízké ceně bych se nebál, že se nezaplatí. Konec je lehce otevřený, takže nás možná čeká pokračování. Kontroverzní humor asi nesedne každému, ale to už člověk musí zvážit před návštěvou kina. Film také obsahuje spoustu narážek na známé filmy jako je například Terminátor. Orientace v geopolitice, rozhodně také není na škodu pro porozumění některým fórum. Nejčastěji se tam objevují rasistických, případně sexistických vtipů. Také dabing stojí za zmínku, filmu propůjčila svůj hlas spousta známých herců.

maxresdefault

Teď tedy něco k ději. Ten se odehrává v obchodě, ve kterém jsou všechny potraviny živé. Každý den se těší, až si je lidé, které považují za bohy, vyberou a odnesou do lepšího světa. Potraviny totiž netuší, co se stane, až si je lidé koupí. Hlavní postavy představují párek Frank a žemle Brenda. Ti jsou do sebe zamilovaní a celý film se těší, až se do sebe zasunou. A po krku jim celou dobu jde vaginální sprcha jménem Pičifuk jako hlavní záporák. Změna nastane, když se potraviny dozví nepříjemnou pravdu a začnou panikařit. Víc už asi nebudu prozrazovat, ale konec opravdu stojí za to.

Značný prostor bych chtěl věnovat hercům, kterých zde vystupuje opravdu mnoho. Kromě již dříve zmíněného Jamese Franca a Setha Rogena zde můžeme slyšet i Jonaha Hilla nebo Kristen Wiig. Dale pak například Edwarda Nortona nebo Paula Rudda. Salma Hayek tu vystupuje jako lesbické tacos jménem Teresa. Z dalších herců bych zmínil třeba Billa Hadera a Michaela Ceru.

NEGZQB4pRoWYLG_1_a

S filmem jsem tedy v celku spokojen. S touto komediální dvojici, již dobře obeznámen, takže jsem zhruba věděl, co od nich čekat. Jak jsem již zmínil, tento humor možná nesedne každému, ale mně se líbí a lidé v kině se celou dobu skvěle bavili. Jsem docela zvědavý, jestli se dočkáme dalšího pokračování. Každopádně filmu přeji úspěch a snad se mu podaří ve světě prorazit.

Buchty a klobásy

Naše hodnocení - 80%

80%

Animák s kontroverzním humorem, u kterého se rozhodně nebudete nudit.

User Rating: 2.33 ( 3 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.