Recenze: Deadpool 2

Po velkém úspěchu první dílu se k nám po dvou letech vrací Deadpool.

Koty hodnotí
KotyFilm získal nového režiséra, kterým je David Leitch. Ten má za sebou akční snímky jako jsou John Wick nebo Atomic Blonde. Scénáristi zůstali stejní, pouze se k nim přidal i představitel hlavní role Ryan Reynolds. Během filmu uslyšíme hodně narážek na scénář. Film je celkově ve všem větší než jeho předchůdce, za což vděčí hlavně vyššímu rozpočtu. O soundtrack se postaral Tyler Bates, jenž dělal hudbu i k ostatním Leichtovým filmům. Samotný výběr písní se do většiny scén opravdu nehodí, ale to je tak nějak jejich účel.

Film si nemůže stěžovat ani na tržby, protože je zatím na 613 milionech dolarů. Samozřejmě ve srovnání s Infinity War se jedná pouze o slabý odvar. Má na to vliv i to, že je na rozdíl od nich promítán v přístupnosti R (tzn. od 17 let). Kromě ostatních narážek se stanou i poslední Avengers terčem Deadpoolova posměchu. Například když nazve Joshe Brolina Thanosem. Snímek se zatím setkává s převážně pozitivní ohlasem a je hodnocen lépe, než jeho předchůdce. To je i můj názor. Vyšší rozpočet je prostě poznat.

Příběh volně navazuje na minulý díl. Wade je pořád nájemný vrah a chodí s Vanessou. Po jedné nečekané události ale musí přehodnotit svůj život a vydat se jinou cestou. Dostane se Xavierovy školy, kde se z něj má stát X-Men. To by ale nebyl Deadpool, aby se vše nějak nezkomplikovalo. Poté se do děje vloží i Cable, který přicestuje z budoucnosti. Pak už nic nebrání nekonečným rvačkám a řezačkám. Příběh mi přišel zajímavější než v minulém dílu, prospěla mu i delší stopáž.

Ve filmu se objevuje řada nových postav. Kromě výše zmíněného Joshe Brolina v roli Cablea bych ještě vyzdvihl Eddieho Marsana jako ředitele sirotčince. Menší role tu mají i Brad Pitt, Bill Skarsgård nebo Terry Crews. Celkově filmu dost pomohl větší počet postav a mutantů.

Snímek v sobě skrývá spoustu odkazů jak na další komiksové filmy, tak i na jiné žánry. Pro Evropana je téměř nemožné všechny zachytit a pochopit. Proto musel být i poměrné náročný překlad filmu. Pokud jste znalí v této popkultuře, film si rozhodně užijete. Dost vtipů způsobí i samotná hudba, která dost často působí jako pěst na oko. Opět je neustále bořena ona čtvrtá zeď, ale na to jsme si zvykli už minule. Ryan Reynolds do toho jde na plno, a to je dobře. Určitě bych se nebránil dalšímu pokračování.

Změna režiséra filmu určitě pomohla. Už to nebyl tak riskantní projekt, a proto se do něj mohli pustit na plno. O nových X-Men filmech se dost mlží. Letos mělo mít premiéru New Mutants a Dark Phoenix, ale oba projekty byly odloženy na příští rok. Tak uvidíme, co z toho nakonec bude. Nového Deadpoola bych bral hned. Moje hodnocení: 100%

Chochi hodnotí
AvatarDeadpool 2 je pokračovanie ako sa patrí má dvakrát viac vtipu, akcie, dve CGI postavy a tak isto ako jednotka dej založený na silnom citovom základe. Scenáristi, Reese a Wernick, sa vrátili a spolu s Reynoldsom vyšperkovali každú Deadpoolovu hlášku. Spolu dokázali vytvoriť príbeh, ktorý nadväzuje na prvý film a zároveň sa nevykráda. Okrem toho našli rovnováhu medzi vtipom, akciou a drámou. David Lych prináša do filmu svoj pohľad na akciu, vďaka čomu sa pokračovanie Deadpoola stáva vizuálne zaujímavejším a určite sa ho oplatí pozrieť v IMAX verzii.

Jediné čo sa deju dá vytknúť je rozhodnutie z prvého aktu a následne jeho úplne zvrátenie v potitulkových scénach. Takéto rozhodnutie môže divákov odradiť od opätovnej návštevy kina. Oproti jednotke má pokračovanie oveľa súvislejšie tempo, všetko pekne odsýpa tak ako sa na akčný film patrí.

Pokiaľ ide o obsadenie, Reynolds sa bez ťažkostí vracia do úlohy Wadea Wilsona a naozaj vidno, že si hranie tejto postavy užíva. Napriek tomu, že je srdcom pokračovania, Brolin a Beetz ako Cable a Domino, mu často kradnú svetlo reflektorov. Brolinov Cable je úplný protiklad Deadpoola, jeho priamosť a vyrovnanosť v protiklade so šialeným Deadpoolom zabezpečuje množstvo komických situácii. Domino je ako postava menej rozvinutá ale jej superschopnosti sú na počudovanie veľmi kinematografické. Postavy si na plátne rozumejú veľmi dobre a nie je pochýb, že práve oni budú slúžiť ako základ X-Force. Moje hodnotenie: 90%

Deadpool 2

Koty - 100%
Chochi - 90%

95%

Deadpool 2 už nepôsobí ako predĺžená verzia uniknutých testovacích záberov ale ako plnohodnotný akčný film so skvelou akciou a adolescentným humorom.

User Rating: 5 ( 1 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.