Recenze: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Po dvou letech se k nám vrací Fantastická zvířata. Režie se opět ujal David Yates, který natočil i většinu Harry Potterů. O scénář se i tentokrát postarala J. K. Rowlingová. Hudbu k filmu složil stejně jako minule James Newton Howard. Oproti svému předchůdci nabízí více děje a konečně i záporáka. Dozvíme se toho dost o jednotlivých postavách a jejich vzájemném propojení.

Ohlasy na film jsou dost rozporuplné. Kasově na tom ale není vůbec špatně, protože si po necelých dvou týdnech vydělal 322 milionů dolarů. Nechci se opakovat, ale přestože se film jaksi pouze přiživuje na známé značce, pořád se jedná o poměrně kvalitní snímek. Je tu mnohem lepší práce s postavami a s mytologií než minule. Ve filmu najdeme i pár vtipů.

Příběh se odehrává ve 30. letech 20. století a zaměřuje se převážně na Evropu, hlavně na Paříž. Grindewald uprchne z vězení a začne ohrožovat nejen kouzelnický svět, ale i svět mudlů. To ministerstvo samozřejmě nemůže nechat jen tak. Počet Grindewaldových příznivců však roste. Naši hrdinové jsou opět v centru dění. Staré postavy se vrací a rozplétají se vztahy mezi nimi. Podaří se jim zachránit oba světy před Grindewaldem? Akce je ve filmu poměrně slušná, takže se je oproti minulu na co dívat.

Mile mě překvapily postavy. Oproti minulému dílu mi většina z nich přišla o dost sympatičtější. Samozřejmě člověka asi nezaujmou všechny, ale alespoň značná část z nich. Eddie Redmayne si jako Mlok oproti minulu polepšil. Dále si pochvalu zaslouží Johnny Depp, který v roli Grindewalda podává docela slušný výkon ve srovnaní s jeho ostatními rolemi za poslední roky. Jude Law tu bohužel jako mladý Brumbál nemá moc prostoru, ale i tak si jeho výkon užijete. I Dan Fogler se mi jako Jacob Kowalski tentokrát zamlouval víc. Pak už zbývá pouze Zoë Kravitz v roli Lety Lestrange a Katherine Waterston jako bystrozorka Tina Goldstein.

Film mě tedy přes rozporuplné ohlasy docela příjemně překvapil. Chválím práci s postavami a lepší zapojení samotných zvířat do děje. Celkově mě zaujal i Grindewald se svými cíli a motivací. Ve filmu je samozřejmě i spousta věcí, které ocení převážně lidé znalí světa Harryho Pottera, takže rozhodně doporučuju doplnit chybějící znalosti. Jsem zvědavý na další návštěvu tohoto světa.

Fanoušky série tedy snímek rozhodně potěší. Pokud mezi ně nepatříte, nečekejte od filmu zázraky. Otázkou nyní je, jestli sága bude mít tři nebo pět dílů. Na pokračování je rozhodně zaděláno. Velké finále nás ještě čeká, takže se můžeme těšit na onen slavný souboj. Uvidíme, jestli se toho opět ujmou stejní tvůrci, nebo dojde k menší obměně.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Naše hodnocení - 80%

80%

Příjemný návrat do kouzelnického světa, který potěší hlavně fanoušky série.

User Rating: 4.06 ( 12 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.