Recenze: Labyrint: Vražedná léčba

Po dlouhé době přichází závěrečný díl této ságy. Film režíroval Wes Ball, stejně jako minulé díly. Na třetí díl jsme si kvůli zranění hlavního protagonisty Dylana O’Briena museli počkat o něco déle. Scénář napsal T.S. Nowlin, který dělal i minulé díly. Tato epiztoda už nemá s knižní předlohou absolutně nic společného a jde si čistě vlastní cestou. Zda je to dobře nebo ne, musí posoudit publikum.

Film se i kasovně docela drží, protože za měsíc promítání vydělal 261 milionů dolarů. Také recenze má velmi pozitivní na rozdíl od předchozích dílů. Mně ale přišel o něco slabší než Zkoušky ohněm. Vytkl bych mu hlavně velkou stopáž, určitě to mohlo být kratší.

Děj filmu navazuje poměrně těsně na minulý díl. Naši hrdinové stále bojují proti Z.L.O.S.I.N.ovi. Pro záchranu Minha se vydají do samotného centra této organizace, a to do opevněného města. O něm se tvrdí, že je posledním stojícím městěm, jenž nepodlehlo epidemii. Kolem něj se vyskytuje spousta lidé bez domova a mezi nimi i členové odboje. Po infiltraci vezmou město útokem. Děj není příliš propracovaný, takže nemá smysl ho nějak víc rozvádět.

Herecké obsazení je téměř totožné jako minule. Ze starých postav se sem vrací Will Poulter jako Gally. Drobnou roli si zde střihl i Walton Goggins a to vůdce rebelů.

Čím snímek vyniká, je akce. Ta je zde dost povedená. Bohužel trochu dojíždí na svou velkou stopáž. Také mi vadilo velké množství zvratů a to, že hlavní postavy často mění strany. Rozhodnutí některých postav také občas nedávala smysl. Jinak film funguje dobře a své publikum si jistě najde.

Filmu trochu uškodila velká pauza mezi posledními díly. Publikum je zvyklé dostávat nový díl každý rok. Nepomáhá tomu ani velký počet dystopických filmů v poslední době. Částečně se dá ale říct, že i tato móda slábne. Dokud ale tyto filmy bude zájem, budou se jistě nadále točit.

Labyrint: Vražedná léčba

Naše hodnocení - 75%

75%

Závěrečný díl této ságy vás sice nevytrhne ze židle, ale uzavře celou sérii a zodpoví zásadní otázky.

User Rating: 4 ( 1 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.