Recenze: LEGO® Batman film

Jako první letošní film jsem si vybral Lego Batmana. Po úspěchu Lego příběhu byl tento tah pro studio docela logickou volbou. Batman má rozhodně co nabídnout a podle některých je to dokonce jedno z jeho nejlepších zpracování za poslední dobu. Režiséři Lego příběhu Phil Lord a Christopher Miller se tentokrát ujali pouze produkce a film zrežíroval méně známý Chris McKay. Scénáristy má film hned tři, ale nejedná se o příliš slavná jména. Hudbu k filmu složil Lorne Balfe, který se podílel například na filmech 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází nebo na posledním Terminátorovi.

Paradoxně má Lego Batman lepší ohlasy než Batman v Superman, takže by se nad tím Warneři měli asi trochu zamyslet. Film si neskutečně utahuje ze všech minulých filmů o Batmanovi i ze seriálu ze 60. let. Najdeme zde samozřejmě narážky i nás spoustu dalších filmů. Zajímavě se zde rozebírá samotný vztah Batmana s Jokerem a jejich vzájemná závislost. Snímek se hodně zabývá i Batmanovou samotou a jeho odtažitostí vůči ostatním. Film je tedy jakousi psychologickou sondou do Batmanova soukromého života. Skvěle zde funguje humor, který film drží celou dobu nad vodou.

Příběh filmu začíná Jokerovým útokem na gothamskou elektrárnu. Ani toto po letech není pro Batmana žádná výzva a s problémem si hravě poradí. Změny se začnou dít po nástupu nové policejní komisařky Gothamu Barbary Gordon do úřadu. Joker provede nečekaný tah a Batman se stává postradatelným. Snaží se tedy odhalit, o co Jokerovi jde. Posléze stejně musí hrát podle Jokerových pravidel a přivodí tím Gothamu spoustu problémů. Nakonec mu nezbude nic jiného, než se přenést přes své ego a požádat o pomoc své nové přátele.

Hlasové obsazení filmu je skutečně hvězdné. Známými jmény se to mezi dabéry jen hemží. Zmínil bych například Willa Arnetta, který Bataman namluvil i v Lego příběhu. Dále je zde Zach Galifianakis v roli Jokera nebo Michael Cera jako Robin. Ralph Fiennes namluvil Alfreda a Rosario Dawson Barbaru Gordon. Z dalších slavných jmen mě napadají ještě Jonah Hill, Channing Tatum, Conan O’Brien, Zoë Kravitz, nebo Mariah Carey. Výčet je opravdu dlouhý.

Snímek je poměrně příjemným zpestřením jinak celkem ponuré zimní filmové sezóny. Humor je jedním z jeho hlavních pilířů, ale nestojí samozřejmě jenom na něm. Přestože je příběh poněkud uhozený, takovémuto filmu se to dá odpustit. Bylo docela zajímavé sledovat, že se dětské publikum smálo úplně jiným vtipům než to starší. Zajisté zde najdeme spoustu známých komiksových i nekomiksových postav. Je zde i dost narážek na filmy z 80. let, což děti zřejmě neocení. Najdeme zde většinu Batmanových záporáků, značnou část Ligy spravedlivých, Gremliny, Daleky, Voldemorta, prostě na co si člověk vzpomene.

Film tedy hodnotím rozhodně pozitivně. Asi je těžké ho srovnávat s hranou verzí, protože tady si tvůrci mohou dovolit skutečně cokoliv. Rozhodně mi snímek nepřipadá pouze pro děti, protože ty podle mě většinu narážek nepochopí. Je hezké, že si zde stejně jako u Lego příběhu každý něco najde. Skvělou atmosféru filmy místy podporuje i dost výrazná hudba. Občas se v něm i zpívá. Do budoucna nás čeká Lego Ninjago film a pokračování Lego příběhu, takže se můžeme těšit, co si pro nás tvůrci nachystají příště.

LEGO® Batman film

Naše hodnocení - 90%

90%

Svěží Lego film o Batmanovi a jeho starostech se spoustou vtipných postaviček.

User Rating: 4.7 ( 2 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

2 komentáre

  1. Avatar

    Určitě by nebylo od věci zmínit, že Lorne Balfe prošel hudební školou Hanse Zimmera a spolupracoval s ním na netopýří sérii. Pak taky ve filmu zazněly hudební témata ze všech Batmanovských filmů. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.