Recenze: Mission: Impossible – Fallout

Po třech letech přichází na scénu další pokračování legendární špionážní série Mission: Impossible s podtitulem Fallout. Režie se po minulém díle opět ujal Christopher McQuarrie, který napsal i scénář. Jedná se o první díl této série, který byl natočen stejným režisérem jako jeho předchůdce. Natáčení lehce prodloužilo zranění Toma Cruise. Svět je opět v ohrožení. Je tedy v rukou IMF, a hlavně agenta Ethana Hunta, aby tomu zabránili. Hudba ve filmu není příliš výrazná, ale najde se tam pár dobrých momentů. Soundtrack dělal Lorne Balfe, jenž skládal hudbu i k Pacific Rimu 2, LEGO Batmanovi nebo Terminátorovi 5.

Kasově i z hlediska diváckých ohlasů se jedná o nejúspěšnější snímek celé série. Po 10 dnech v kině je snímek na slušných 437 milionech dolarů. V dnešní době přeplněné CGI blockbustery lidi zřejmě stále láka stará dobrá akce a poctivé kaskadérské kousky. Filmu jistě i dost pomáhá velmi nadupané obsazení. Za mě se také jedná o nejlepší díl série.

Příběh dost navazuje na minulý díl a odehrává se dva roky po něm. Ze zbytku teroristické organizace zvané Syndikát se stali Apoštolové a pokračují ve své snaze šíření zkázy. Tentokrát se jim povede se zmocnit  třech plutoniových jáder, se kterými mají vlastní plány. IMF i CIA musí jednat a pošlou pro ně své nejlepší agenty. Hunta tedy tentokrát doprovází i Walker, kterému se přezdívá Kladivo. Ve filmu se dost cestuje a věci se opět zkomplikují. Neustále podrážení a měnění stran je na denním pořádku. Podaří se Huntovi a jeho týmu opět zachránit svět?

Snímku jistě velmi přidává hvězdné obsazení. Kromě stálic týmu jako jsou Tom Cruise, Simon Pegg nebo Ving Rhames se tu opět objevuje Rebecca Ferguson jako agentka MI6 Ilsa Faust. Určitě filmu i dost pomohl Henry Cavill, který se ve své roli dost vyřádil. Nelze opomenout ani Aleca Baldwina nebo Angelu Bassett, kteří ale ve filmu nemají tolik prostoru.

Celkově se tedy snímku nedá mnoho vytknout. Akce je špičková a kaskadérské kousky také. Stačí si jenom něco zjistit o průběhu natáčení a člověk nevychází z úžasu. I samotná zápletka a úmysly teroristů mi přišly v rámci žánru celkem originální. Nad reálností jednotlivých scén moc nemá smysl přemýšlet, protože jisté přepálené scény k této sérii patří. Dost se tam i odkazuje na předchozí díly, což je poměrně neobvyklé. To, že si z nich vše nepamatujete, váš zážitek příliš neovlivní.

V dnešní předigitalizované době snímek působí dost jako unikát a lidé to dokáží patřičně ocenit. Možná by si z toho mohlo vzít víc tvůrců přiklad. Dokud na to Cruise bude stačit, tak se o další pokračování této série nemusíme bát, protože Země přece vždy potřebuje záchranu. Tak snad zase za pár let v podobné sestavě.

Mission: Impossible - Fallout

Koty - 85%
UndeadRoy - 95%

90%

Špiónský film plný akce, který jistě potěší každého fanouška nejen této série.

User Rating: 4.67 ( 3 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.