Recenze: Predátor Evoluce

Shane Black si splnil svůj sen a natočil Predátora. Zřejmě to ale celé pojal po svém, a proto to dopadlo jinak, než lidé čekali. Přece jen Black je expert spíš na hlášky. Podílel se i na scénáři spolu s Fredem Dekkerem. Filmu rozhodně svědčí Rkový rating, protože je dost brutální. Film se snaží navázat na minulé snímky a rozvinout celý predátorský svět. Hudbu k filmu složil Henry Jackman. Hudební motivy tu ale nejsou moc výrazné.

Reakce na film jsou dost rozporuplné. Převládají ale ty negativní. Lidem zřejmě nesedlo Blackovo podání a ladění celého filmu spíše do komedie. Kasově na tom také není nejlépe, protože film za první víkend vydělal pouze 54 milionů dolarů. Zřejmě za to může i nízká přístupnost. Co filmu nechybí je určitě humor typický pro filmy Shane Blacka. Někdo mu vyčítá nepřehlednou akci.

Děj filmu se odehrává v současnosti a začíná v Mexiku. Tam taky ztroskotá Predátor a Mckenna (hlavní hrdina) se s ním poprvé setká. Poté se děj přesouvá do Států, kde je Mckenna spolu s dalšími narušenými vojáky převážen do psychiatrické léčebny. Predátora mezitím odchytí tajná služba a převeze do laboratoře nedaleko léčebny. Nečekaný sled událostí je opět svede dohromady, a pak už začíná jen nekonečná honička, která trvá až do konce filmu. Snímek je velmi brutální, což se k predátoří tématice určitě hodí.

Ve filmu nehrají příliš známí herci, ale pár povědomých jmen se tu najde. To mu lze také vyčíst. Představitele Mckenny si zahrál Boyd Holbrook. Z vojáků můžeme znát například Keegan-Michaela Keye, Thomase Janea nebo Alfieho Allena. Bioložku Casey ztvárnila Olivia Munn. A Yvonne Strahovski si zahrála Mckennovu bývalou ženu.

Ve filmu asi nejlépe funguje humor. Byly zde scény, kdy se smálo celé kino. S původním Predátorem se to dá jen těžko srovnávat, protože se nese v úplně jiném duchu. Akce je možná místy nepřehledná, ale zase ji zachraňují některé zajímavé scény. Film trochu padá na postavách, protože asi nejzajímavější jsou bioložka Casey a Mckennův syn Rory. Co mě zaujalo, bylo vysvětlení toho, proč sem vlastně Predátoři chodí a co tu dělají. Celkově se tu dost řešila mytologie jejich světa a vše okolo něj. Někomu může vadit i složení týmu vojáků, ale tahle parta se do takto voleného snímku hodí. Možná bych filmu vytknul lehce béčkový konec.

Určitě oceňuji Blackovu odvahu vydat se jiným směrem než původní film. Ono už by to dnes ani pořádně nešlo. Pokud by mělo být pokračování, tak na něj rád zajdu. Jen se bojím, že a nízkými tržbami se možná pokračování nedočkáme. Podobným problémem trpí i Vetřelec, který se také dostal do slepé uličky, a je tedy otázka, kdo jeho tématiku opět oživí po posledních neúspěšných snímcích.

Predátor: Evoluce

Naše hodnocení - 80%

80%

Rkový návrat do světa mezihvězdného lovce jistě potěší, ale návrat ke klasice od něj nečekejte.

User Rating: 3.04 ( 6 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.