Recenze: Rychle a zběsile 8

Po dvou letech se k nám vrací další díl nekonečné série o autech Rychle a zběsile. Tentokrát film režíroval F. Gary Gray. Film posouvá všechny šílené nápady minulých dílů zase o level dál, takže logiku ve filmu skutečně nehledejte. Scénář k filmu napsal Chris Morgan, který se na této sérii podílí už od Tokijské jízdy a údajně k němu přispěl i Vin Diesel. Hudbu vytvořil Brian Tyler, který už je ve světě soundtracků velmi známý a skládal hudbu i k třetímu, pátému a sedmému dílu.

Reakce na film jsou kupodivu přes jeho přemrštěnost vesměs pozitivní. Kasovně si taky vede velmi slušně, protože otevíracím víkendem překonal sedmou epizodu Star Wars a nyní je na 532 milionech dolarů. Série vsází na známé herce a osvědčené nápady. Stává se z toho jedna z nejvýdělečnějších filmových sérií, protože minulý díl má na kontě 1,5 miliardy dolarů. Opět se cestuje po celém světě, takže se kromě Kuby nebo New Yorku podíváme i do Berlína a Ruska. Co ve filmu znovu skvěle funguje je humor, o který zde opravdu není nouze.

Celý příběh začíná na Kubě, kde si Dom s Letty užívají líbánky. Dovolenou jim ale překazí záhadná hackerka jménem Cipher. Donutí Doma dělat pro ni špinavou práci a jít proti své rodině. Nezbývá tedy nic jiného, než dát starou partu zase dohromady, zachránit Doma a tyto plány překazit. Tím začíná opět závod po celém světě od New Yorku až do Ruska, při kterém je zničen neskutečný počet aut. Objeví se pár starých i nových tváří. Více se nad scénářem asi nemá cenu zamýšlet, protože je ještě ujetější než v minulých dílech.

Vyjmenovávat všechny herce asi nemá smysl a tak zmíním hlavně nově příchozí. Mezi nové postavy patří Charlize Theron jako záporačka Cipher, Scott Eastwood jako Little Nobody a Helen Mirren v roli záhadné Britky. Dále zde narazíme i na Kristofera Hivju v roli Rhodese, kterého můžeme znát jako Tormunda ze Hry o trůny. Na chvíli se zde objeví i Luke Evans jako Owen Shaw. Nejvíc vtipů ale ve filmu dělají Dwayne Johnson, Jason Statham a Tyrese Gibson.

Ve srovnání s předchozími díly mi tento díl přišel o něco slabší. Přece jen všechno má své meze a některé scény opravdu přehnané. Ať už jde o nekonečné davy aut v New Yorku nebo o závěrečnou scénu s ponorkou. U filmu se skutečně nesmí přemýšlet, protože nemá s realitou moc společného. Ale pokud vám tenhle styl nevadí, tak se budete skvěle bavit.

Filmu podle mě nijak neškodí absence Paula Walkera, protože stejně nevím, co by vůbec v tomhle díle mohl dělat. Možná by neškodilo trochu ubrat těch řečí o rodině, které mi místy z úst Vina Diesela už lezly krkem. Dokonce se ani nemá jednat o poslední díl, čemuž nasvědčují i současné tržby. Ale o čem by pokračování mohlo být, vážně netuším.

Rychle a zběsile 8

Naše hodnocení - 80%

80%

Dobrá zábava, pokud máte rádi akci a nevadí vám nelogičnosti.

User Rating: 4.61 ( 7 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.