Recenze: Solo: Star Wars Story

Od posledního Star Wars ještě neuplynulo ani půl roku a v kinech je už další snímek. Po neshodách studia s původními režiséry Philem Lordem a Christopherem Millerem film nakonec dotočil Ron Howard. Ten údajně přetočil až 80% filmu, což se podepsalo na jeho rozpočtu. Přetáčky filmu kupodivu moc neuškodily, i když by mě zajímalo, jak film vypadal původně. Na scénáři pracovali Jonathan a Lawrence Kasdanovi. Lawrence dělal scénář i pro Epizody V, VI a VII a Dobyvatele ztracené archy. Hudbu k filmu složil John Powell za použití některých Williamsových melodií. John skládal hudbu například k filmům o agentu Bourneovi nebo Jak vycvičit draka. Jednotlivé melodie skvěle dokreslují atmosféru Star Wars.

I přes úvodní potíže byl film přijat celkem pozitivně. Přesto je to pouhý spin-off, takže se může jen těžko rovnat plnohodnotným epizodám. Kasovně na tom ale není zrovna nejlíp, protože za první dva týdny utržil pouhých 264 milionů dolarů, což je na Star Wars film žalostně málo. Působí dost odlehčeně a slova jako Síla, Odboj nebo Impérium tu slyšíme jen velmi málo. Je to dost velká odbočka od děje, i přes všemožné narážky. Některé scény působí až westernově, což je příjemné. Samozřejmě filmu nechybí ani dávka humoru.

Děj se odehrává zhruba 10 let před 4. epizodou. Ukazuje nám Hanovy začátky a to, jak se vlastně dostal ke své profesi. Na své cestě potká spoustu zajímavých postav, i nichž některé jsou pro další díly přímo ikonické. Nejde o nic velkého, hlavně o velké loupeže a nalezení cesty ke své lásce. V tom mu pomáhá Beckett, který funguje jako jakýsi jeho mentor. Během filmu se samozřejmě dostanou do mnoha šlamastik, ale vždy si najdou cestu ven. Kdo ví, třeba nás i čeká pokračování.

Herecké obsazení patří mezi silné stránky filmu. lden Ehrenreich ztvárnil hlavního představitele Hana, jeho mentora Becketta si zahrál ostřílený Woody Harrelson. Dále pak Hanovu lásku Qi’ru hraje Emilia Clarke a jejího šéfa Drydena Paul Bettany. Poté už zbývá jen sympaťák Lando v podání Donalda Glovera.

Tento snímek ale nemohu pouze chválit. lden Ehrenreich ani přes svou snahu prostě Harrison Ford nikdy nebude. Donald Glover zase při svém výkonu lehce přehrává. Celkově mi vadila absence světelných mečů, s čímž ale člověk musí u toho filmu počítat. Akční scény fungují skvěle a občas dojde i k zajímavému překvapení. I když herci filmu dost pomáhají, nemění to nic na tom, že film považuji za nejslabší ze všech Star Wars filmů. Snímek ještě místy zachraňuje humor. Otázkou je, kolik z něj mají na svědomí výše zmínění Lord s Millerem.

Přes všechny potíže se film nakonec povedl a nabídl nám to, co jsme od něj čekali. Pro někoho je návratem k původní trilogii. Já patřím k fanouškům novějších dílů. lden Ehrenreich má údajně podepsanou smlouvu na tři filmy, takže se s ním ještě zřejmě v nějakém Star Wars uvidíme. Teď už nezbývá než čekat rok a půl na Epizodu IX.

Solo: Star Wars Story

Naše hodnocení - 80%

80%

Svěží odbočení od ságy, které pobaví, ale nijak nevytrhne.

User Rating: 3 ( 1 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.