Recenzia: Batman Endgame part 4

Máme pred sebou ďalší diel z úspešnej kolaborácie S. Snydera a G. Capulla – Batman: Endgame part 4. Štvrtá časť kritikmi ospevovaného story arc-u nás zavedie hlbšie do tajov pátrania po odpovediach, ktoré nášmu maskovanému hrdinovi nedajú spávať – nie že by mal inokedy k spánku obzvlášť pozitívny vzťah.

Z predchádzajúcich čísel sme sa dozvedeli, že Joker vypustil na obyvateľov Gothamu (vrátane členov Justice League) jeho zatiaľ najúčinnejší toxín, ktorý ich zmenil na šialených škeriacich sa zombie. Problém je, že ani samotný Batman nedokáže vyrobiť protilátku a ocitá sa v nelichotivej situácii, bez jasného plánu. Bezradnosť ho donúti vyhľadať pomoc u dávneho nepriateľa – u koho? Uvidíte sami.

Príbeh si udržiava načaté tempo, počas čítania ma držal neustále v napätí a očakávaní, ako sa bude dejová línia vyvíjať ďalej. Grafické spracovanie Capulla, Mikiho a Plascenciho je ako vždy – bravúrne a oku lahodiace. Od zero year vidieť pomerne veľký posun, najmä vo vykreslení detailov a použitých farieb. Obzvlášť dávam do pozornosti panel Jokera plávajúceho v mori, ktorý pôsobí psychoticky, znepokojujúco, až človeku nabehne husia koža na chrbte.

Jedinú výčitku, ktorá možno nie je ani tak výčitkou ako skôr zamyslením je to, že do konca story arc-u nám ostávajú už len 2 časti, no zdá sa mi, že príbeh je podaný v príliš rýchlom tempe na málo stranách a po dočítaní vo mne ostáva pocit neúplnosti.

Hlavnej línii sekunduje pokračovanie The Paleman od J. Tyniona IV, tentokrát s kresbou S. Kietha a R. Pattison.

Záver:
Endgame story arc som si do dnešného dňa užíval plnými dúškami a part 4 nie je žiadnou výnimkou. O to väčšmi, keďže je to – nateraz – posledný príbeh s Jokerom, na ktorom sa bude podielať Snyder s Capullom. A taktiež posledný z veľkých epických story arc-ov. Scott sa totiž v nedávnom rozhovore vyjadril, že po tomto bude pracovať už len na menších príbehoch (ako sme už mali možnosť vidieť v čísle 19-20, kde bol úhlavným nepriateľom Clayface).

Prehľad recenzii

Celkové hodnotenie: - 80%

80%

Endgame story arc som si do dnešného dňa užíval plnými dúškami a part 4 nie je žiadnou výnimkou.

User Rating: Be the first one !

Tomas B.

Avatar

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.