Recenzia: Follow Me

Už tento štvrtok si v kinách môžete ísť pozrieť na film s názvom Follow Me. Ako fanúšik hororových thrillerov typu Saw alebo Kocka som neodolal. Podľa traileru vyzeral tento film ako modernejšia verzia tejto série filmov. Po vzhliadnutí musím povedať, že film naozaj čiastočne pripomínal sériu Saw. No rovnako aj Hostel, Escape Room, Katakomby, či hru Outlast.

Na začiatku sa zoznamujeme s Coleom. Je to typický streamer ktorý už nevie čo od radosti so sebou. Precestoval kus sveta a v poslednej dobe skúša navštevovať rôzne horror houses a podobné zážitky. Avšak jeho kamarát Dash mu prostredníctvom bohatého rusa Alexeja sľúbi niečo extra. Začíname teda v lietadle do Moskvy kde sa zoznámime s Coleom a jeho bandou. Žiaľ nechýba tu ani stereotypný zostrih jeho života, či príšerne preafektované rozprávania Dasha, typické pre Kaliforniu.

Film ide na dej rýchlo a svižne. Vďaka tomu nám ubieha celý pobyt v Moskve príjemne ubieha a divák sa nenudí. Pozitívom je vykreslenie Moskvy – tvorcovia sa vyhli stereotypu o depresívnej východnej Európe. Nečakáme dlho a máme prvé problémy s gangom v nočnom klube. Tam sa začne to čo sa mi zdá byť myšlienkou filmu. Ako veľmi človeka zmení to, že sa neustále delí o svoj život s obrovským publikom? Do akej miery je daný človek úprimný? To ma prekvapilo a bolo príjemné vidieť, ako film rieši problémy a temnú stránku prehnaného zdieľania svojho života. Taktiež si myslím, že má na to film rozumný a triezvy pohľad. Napríklad Cole prizná farbu ako častokrát ide len o pózovanie na kameru.

Potom nastúpia do danej escape roomky a prostredie začne vyzerať ako sterilná verzia Saw. Avšak stupňovanie napätia nechýba, čo je vítané a dynamika filmu pokračuje. Tvorcovia samozrejme využili tonu hrdzavých ozubených kolies, podobne ako to bolo zvykom v sérií Saw, s ktorou sa neustále ponúkajú nové a nové paralely. Keď už to vyzerá, že hra končí, film sa prepne zrazu na štýl Hostelu a boj o prežitie pokračuje. Priznám sa, že už pri nástupe do escape roomky, som začal tušiť, aký koniec pre nás chystajú tvorcovia filmu. Neviem či je to veľkou predvídateľnosťou, alebo tým že som videl veľa podobných filmov. Dajte nám vedieť v komentároch!

Boj o prežitie sa zvrhne na snahu zachrániť priateľov a často niektoré scény pôsobia hlúpo. Našťastie koniec pomerne solídne vysvetlí tieto logické chyby a je jasné, že šlo o zámer. Absolútny koniec je dosť depresívny. Je jasná snaha tvorcov ukázať temnú stránku streamovania a následky hľadania nových extrémov pre publikum.  Záverečný „plot twist“ i keď som ho predvídal, bol dobre spravený a páčil sa mi. Každému však nemusí byť po chuti.

Tento film oceníte, ak chcete ísť na napínavý hororový thriller. Neočakávate extrémne gore ako pri Saw, Hostel a podobne. Ak prípadne nie ste v hororoch príliš zbehnutí, určite sa zabavíte. Rovnako si film užijete, ak viac dáte na chovanie postáv ktoré pôsobí menej hlúpo ako je pri podobnom žánri typické.

Klady:

  • Reálnejšie pôsobiace chovanie postáv, než je zvykom v podobnom subžánri
  • Stupňujúce sa napätie
  • Zaujímavé zobrazenie východnej Európy
  • Dobrý plot twist

Zápory:

  • Na tento druh filmov možno príliš sterilné
  • Koniec môže byť pre mnohých sklamaním

House Vinstor - 70%

70%

User Rating: Be the first one !

House Vinstor

House Vinstor

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.