Recenzia: Krvavá nevesta

Film Ready or Not alebo po slovensky Krvavá nevesta je po zaujímavom Mayhem a vtipnom The babysitter už tretím významnejším hororovým počinom netere Huga Weavinga Samary. A je nutné povedať, že je zatiaľ najlepším.

“Si na toto pripravená?” pýta sa na úvod filmu nevesty Grace jej nastávajúci Alex (Mark O’Brien). Tá sa rozosmeje a odpovedá, že vôbec. Musíme s ňou súhlasiť, na tento film sa skrátka nedá pripraviť. Premisa je pritom maximálne jednoduchá. Grace sa vydáva do veľmi bohatej rodiny, ktorá je trošku zvláštna, ale Grace si to vysvetľuje tým, že peniaze ľudí skrátka vždy trochu zmenia. Čo netuší, je že rodina jej ženícha ju plánuje celú noc naháňať so zbraňami aby ju obetovala tajomnému pánovi Le Bailovi. Z tohto nemôže vzniknúť nič dobrého.

A tak potom čo Grace vyťahuje kartičku, na ktorej sa píše že sa všetci spolu idú zahrať na schovávačku, je najprv nadšená. Čoskoro však zisťuje, že každý člen rodiny si zobral rôzne zbrane a že v prípade, že ju nájdu, ju nečaká nič dobrého.

Veľmi vtipným prvkom, ktorý filmu dodáva pomyselnú dušu je práve komediálny aspekt. Veľká časť Alexovej rodiny sú v podstate sympatickí ľudia, ktorí sa ku Grace vždy správali milo a ani len poriadne netušia ako svoje zbrane používať. Herci ako Adam Brody, Henry Czerny alebo Andie MacDowell zo svojim postáv nerobia prvoplánových záporákov ale uveriteľné postavy, ktoré vtipne dopĺňajú hlavnú hviezdu filmu – Samaru Weaving. Grace je rozhodne jednou z najzaujímavejších postáv hororu posledných rokov a nečudoval by som sa, keby sa v budúcnosti dočkala ďalších filmov. Ak ste meno Samary Weaving doposiaľ nezachytili, tak si ho rozhodne zapamätajte, táto žena má pred sebou skvelú kariéru.

Krátke zhrnutie – Krvavá nevesta je fantastickým filmom, ktorý ukazuje, že hororová komédia nemusí byť stupídna, môže byť filmársky zručne urobená a zároveň vhodne kombinovať napätie, ľakačky ale aj mimoriadne vtipné momenty. Tento “guláš” emócií je absolútne na nezaplatenie a oplatí sa ho vidieť na veľkom plátne.

HB - 90%

90%

Krvavá nevesta je vtipnou a zároveň veľmi napínavou hororovou variantou skrývačky, ktorá prináša veľa zvratov a zábavných momentov.

User Rating: 3.15 ( 1 votes)

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.