Recenzia: Operation S.I.N.

Komiks od Marvelu s Agentkou Carterovou, bol spravený tak, aby pritiahol mnoho čitateľov v čase jeho premiéry na ABC. Kathryn Immonenová a Rich Ellis vytvorili príbeh Operation S.I.N., v ktorom Peggy Carter pokračuje vo svojej dobrodružnej púti počas Studenej vojny, čím sa zaraďuje medzi ďalšie ženské tváre Marvelu a dopĺňa tak zoznam ženských hrdiniek, s ktorými sa v poslednej dobe trhá vrece. Je to naozaj dobre spracované dielo, odrážajúce umenie jeho tvorcov, no nestačilo to nato, aby sa odlíšil od tých ostatných.

Postava agentky je stelesnenie sebavedomej ženy, ktorá dokáže doslova ovládnuť či až „vlastniť“ ľudí v miestnosti. Rozdiel medzi ňou a Starkom je asi len v tom, že ona je žena. Inak si veľmi rozumejú a chémia medzi nimi je citeľná, pričom sa veľmi dobre doplňujú. Immonenová komiks napísala veľmi precízne, zameriavajú sa na ľahké dialógy a kvalitnú akciu. Dokonca aj samotný rozpor v nej bol predstavený s dávkou ľahkosti.

aliens-min

Príbeh je dobrý, no neponúka nič viac ako len zábavné dobrodružstvo. Nie je to vyslovene zlá vlastnosť, no predsa len tam chýba niečo unikátne, niečo, čo by ukázalo viac ako len príbeh dvoch podobných charakterov. Príbeh mal tendenciu prekvapiť v závere, no predsa len, to, čo bolo povedané na začiatku, sa v podstate s postavami nieslo až do konca.

Ellis sa chopil práce veľmi dobre. Postavy nakreslil bravúrne, v štýle, ktorý zodpovedá dobe, kedy sa odohráva príbeh. Podobne ako jeho kolega Steve Lieber, Ellis presne vie, ako obrazom vyjadriť myslenie a charakter hrdinov. Peggy v jeho podaní v každej situácií vyjadruje iné emócie a mimika sa tomu prispôsobuje. Poukazuje na jej správanie keď je sama vo svojich myšlienkach a zároveň, keď rieši nejakú neodkladnú situáciu. Stark zas predstavuje postavu, ktorej výrazy tváre často hraničia s absurditou. Vtipné úškrny či prejavy prekvapenia čitateľa pobavia. Popri obrázkoch sa text ľahko číta a je dosť výrazný. Jordan Boyd si vzal paletu 50. rokov, takže farebná škála len dopĺňa autentickosť príbehu. K záveru sa to tam trošku zhusťuje, no stále to nemá tendenciu odpútavať čitateľovu pozornosť.

Hodnotenie - 80%

80%

Jedná sa o príjemný debut, vytvorený zohratým tímom. Immonenovej sa podaril vytvoriť príbeh minimálne tak zábavný ako sú zábavní hrdinovia.

User Rating: Be the first one !

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Recenzia: Follow Me

Už tento štvrtok si v kinách môžete ísť pozrieť na film s názvom Follow Me. Ako fanúšik …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.