Recenzia: Thor

Dalším filmem v pořadí MCU je Thor. Režie se ujal poměrně známý britský režisér Kenneth Branagh. Pro Chrise Hemswortha to byla jedna z prvních velkých rolí, která ho katapultovala mezi nejznámější herce současnosti. Film má dost slušné obsazení. Zahráli si zde například Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Idris Elba, Stellan Skarsgård, Clark Gregg nebo Jeremy Renner.

Koty hodnotí
Koty

Příběh inspirovaný severskou mytologií vypráví o mladém Thorovi, který se spolu se svými přáteli vydá za dobrodružstvím. Podaří se mu ale naštvat ledové obry na Jötunheimu. Za to je svým otcem Odinem odsouzen k vyhoštění na Zemi a ztratí moc nad svým kladivem. Tam postupně poznává lidský život a seznamuje se obyčejnými věcmi. Najde si tu i pár přátel. Jeho nevlastní bratr Loki využije situace k vlastní cestě k moci. Nemůže to skončit jinak než pořádnou řežbou.

Filmu bohužel něco chybí, jeho pokračování mi přijdou povedenější. Tento snímek je dalším krokem k Avengers, do kterých už nám chybí pouze Captain America, jenž měl premiéru ten samý rok. Chris Hemsworth se od té doby pohybuje nejen v komiksových adaptacích. Mohli jsme ho vidět například ve Star Treku z roku 2009 a měl by se objevit i v jeho dalším pokračování příští rok. Moje hodnocení: 80%

JJkomiks hodnotí
JJkomiksPredstavenie ďalšieho hrdinu od Marvelu vyšlo podľa mňa na výbornú (dokonca s odstupom času je to pre mňa najlepší diel trilógie). Thor má vo svojej podstate veľmi jednoduchý a obyčajný príbeh. Príbeh o náprave a zrodení hrdinu, v ktorom náš pozemský svet hrá iba druhé husle. V prvom rade nám chcú predstaviť Asgard a tým aj vesmírnu časť Marvelu.

Herecké obsadenie je vynikajúce, Chris Hemsworth je ideálnym stvárnením pre Thora, Toma Hiddlestona si ako Lokiho každý zamiloval napriek tomu, že je to záporak, a aj vedľajší herci Natalie Portman ako Jane Foster a Anthony Hopkins ako Odin sú výbornou voľbou.

Film obsahuje kvalitne akčne scény, humor je veľmi dobre situovaný, herecké výkony sú super. Celkový dojem je teda výborný, navnaďuje na pokračovanie v Avengers, mihol sa nám tam aj Hawkeye a tým pádom si predstavili celý tím (už nás čaká len Kapitán Amerika). Pre mňa je Thor vynikajúci film, ktorý si vždy rád pozriem a určite má jeden z najlepších originov. Naše hodnotenie: 85%

ZuZ hodnotí
ZuZV roku 2011 sa do Marvel Cinematic Universe pridáva ďalší superhrdina tímu Avengers – almighty Thor. Boh hromu v osobe Chrisa Hemswortha, dovtedy nie veľmi známeho herca, prináša nielen ďalší kúsok do veľkej skladačky superhrdinov, zároveň je jeho úlohou aj popularizovať severskú kultúru a mytológiu populárnemu a masovému divákovi. A veru že sa mu to darí.

Spolu s Chrisom sa na plátna dostávajú aj známejší herci, ktorí zaručovali kvalitný kasting a divák nemôže nič iné, iba sa do hrdinov aj záporákov filmovo zamilovať. Tom Hiddleston dokazuje svoje herecké kvality a divadelnú poetickosť v osobe Lokiho a jemná a tvrďácka Jane je akoby napísaná priamo pre Natalie Portman.

Do kamery som sa zamilovala už v prvých minútach filmu a nemám jedno zlé slovo na technickú stránku filmu ani výpravu. Hoci dynamika filmu aj príbehu je príjemná a určite nie fádna, väčšinu času som mala pocit, že film trochu brzdí sám seba. Akoby bol viac vytvorený na pokračovanie a teda viac pripravoval úrodnú pôdu na neskorší zber vyzretých plodín vo forme ďalších pokračovaní a nábeh Avengerov, než ako samo stojaci film.

P.S. ten zvuk, ktorý vydáva Mjolnir letiaci vzduchom smerom k Thorovej napriahnutej ruke…boží. Moje hodnotenie: 72%

Thor

Koty - 80%
JJkomiks - 85%
ZuZ - 72%

79%

User Rating: 2.5 ( 2 votes)

Koty

Koty
Jsem fanda hudby, filmů, seriálů a komixů :)

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.