Réžie pokračovania Venoma sa ujme Andy Serkis

Je tomu nejaký čas, čo bol sequel oficiálne potvrdený, ale ľady neostali dlho statické a máme tu prvé ohlásenie ohľadom ďalšieho zárezu nášho obľúbeného Symbionta. Sólový Venom sa dočkal enormného finančného úspechu a zároveň titulu najväčšieho októbrového blockbusteru. Taktiež mu prináleží druhé miesto najväčšieho superhrdinského origin filmu v oblasti zárobkov, hneď po Black Pantherovi, ktorý debutoval taktiež v roku 2018. Avšak nedominoval pri všetkých číslach, lebo stretol sa s vlažnou, priam negatívnou odozvou u kritikov a zmiešanými reakciami u divákov, hoci hovorí sa, že vzhľadom na svoju nenáročnosť a humornosť si ho časom obľúbilo stále viac a viac ľudí, vďaka čomu tu vôbec diskutujeme o pokračovaní.

Prvý diel režíroval Ruben Fleischer, známy najmä ako režisér filmov Gangster Squad či Zombieland, ale aj jeho pokračovania, ktoré sa má po dekáde čakania dostať do kín už tento rok. Fleischer sa na stoličku režiséra nevráti a na jeho bývalom poste ho nahradí ostrieľaný Andy Serkis. Ostrieľaný ani nie tak, keď príde na réžiu, ale najmä v herectve, a to konkrétne motion capture odvetví. Zahral si také legendárne postavy, ako Caesar v novodobej trilógii Planéty opíc, vrchného veliteľa Snoka z najnovších dielov Star Wars či v neposlednom rade Gluma(Glocha, Smígla, Golluma, tých názvov ale je) z kultovej série Pána prsteňov, berúc do úvahy jeho angažovanie v MCU vo forme postavy Ulysses Klaue. No treba dať do pozornosti aj jeho začínajúcu sa kariéru režiséra, v ktorej si v roku 2017 vydobyl svoj debut snímkou Breath a o rok nato zaujal novým spracovaním Knihy džungle – Mowgli.

Sám Serkis oznámil získanie stoličky režiséra prostredníctvom svojho twitteru.

Serkis po ohlásení na seba nenechal dlho čakať a rýchlo nás občerstvil prvým teasom: “Je to fantastická séria a ja som veľmi poctený, že som dostal príležitosť režírovať pokračovanie. Vzbudzuje to pocit veľmi súčasného príbehu a ja dúfam, že pôjde o výnimočný kus kinematografie.

Jedno sa mu vytknúť nedá, zápal pre projekt mu nechýba, tak snáď sa to prenesie aj na finálny výsledok. Samozrejme, do hlavnej úlohy sa vráti Tom Hardy ako Eddie Brock/Venom, a ak sa Serkis vyberie po ceste, ktorú mu načal Fleischer v potitulkovej scéne, tak oponentom sa stane Cletus Kasady v podaní Woodyho Harrelsona. Teda Carnage. Rkový rating ostáva v nedohľadne, ale aj tak sme zvedaví, ako sa Andy Serkis popasuje s touto príležitosťou. Latka nie je nastavená vysoko, a tak sa môžeme dočkať ešte veľmi pekného prekvapenia.

Pokračovanie Venoma má údajne vyjsť 1.októbra 2020, no ide o pohyblivý dátum, ktorý sa môže ľahko zmeniť.

Zdroj: ign.com, polygon.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.