Režisér Peyton Reed nechcel, aby Ant-Man a Wasp vystupovali v Infinity War

Nedávno sa do kín dostal najsľubnejší projekt Marvel Cinematic Universe – Avengers: Infinity War, v ktorom sa stretli desiatky superhrdinov, aby bojovali proti jednému z najväčších nepriateľov – Thanosovi. Fanúšikovia si rýchlo uvedomili, že nie každý hrdina sa do filmu dostal, a ihneď sa dožadovali vysvetlenia. Väčšina ľudí poukazovala najmä na absenciu Hawkeya, jedného z pôvodných Avengerov, neuniklo im však ani to, že Ant-ManWasp vo filme chýbajú tiež. Ich neprítomnosť vo filme vyvolala zmätok, pretože Captain America už raz zavolal Ant-Mana na pomoc v Civil War, prečo by ho teda nepoprosil o pomoc aj tentokrát?

Tvorcovia filmu prezradili, že Ant-Man ostal po udalostiach v Civil War pod prísnym strážením a svoj oblek „mravčieho muža“ zavesil na klinec, aby ochránil svoju rodinu. To však nie je jediný dôvod, prečo sa Ant-Man a Wasp hľadania kameňov nekonečna nezúčastnili.

Režisér Ant-Man a Wasp, Peyton Reed, priznal v rozhovore s IGN, že nechcel, aby sa jeho hrdinovia zúčastnili Infinity War. Namiesto toho požadoval, aby ich film bol samostatným dobrodružstvom, bez pomoci ostatných kolegov. Reed sa obával aj toho, že uvedenie Wasp do MCU by sa v tom chaose vyvolanom v IW stratilo a fanúšikovia by si ju nepamätali. Z toho istého dôvodu sa Wasp nezúčastnila ani Civil War, pretože jej postava by nemala čas na vývin. Síce sme jej predstaviteľku Hope van Dyne spoznali už v prvom filme Ant-Mana (2015), teraz sme sa konečne dočkali aj jej alter ega, preto sme radi, že si jej prítomnosť môžeme užívať celé dve hodiny a nie niekoľko minút, ktoré by poskytli CW a IW.

Okrem toho, tvorcovia chceli aj naďalej pokračovať v humore a odľahčenej nálade, ktorú nastavili v prvej časti. Infinity War, ktoré bolo plné emócii a drámy by teda nezapadalo do atmosféry, ktorá je typická pre Ant-Mana a jeho spoločníkov.

Vďaka tomuto interview fanúšikovia konečne dostali odpovede na niektoré z ich otázok. Aj naďalej však ľudí trápi ponurá nálada, ktorú vyvolali udalosti v Infinity War a napätie z toho, čo očakávať v jej pokračov7aní – preto si nikto nevie predstaviť, ako príbeh Ant-Man a Wasp bude nadväzovať na budúce filmy. Jedna vec je ale istá, kritici a fanúšikovia sú nadšení z ďalšieho vydareného filmu v MCU a tešia sa na to, kedy miniatúrnych supehrdinov uvidia znovu.

Zdroj: screenrant.com

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.