Rozbor najnovšieho traileru na film Deadpool 2

Od vydania nového traileru na pokračovanie Deadpoola už zopár dní ubehlo, ale to neznamená, že obsahu na rozobratie ubudlo. Tak čo sa v tom traileri, dopekla, dialo?

Hneď na úvod sa môžeme zhodnúť, že všetkých zahrialo pri srdci, keď Wade (Ryan Reynolds) vyslovil názov “X-Force“. Jednak sa staneme svedkami vzniku tejto špeciálnej skupiny a zároveň sa týmto aktom spúšťa niečo, čo o tomto čase môžeme nazývať “Deadpoolovým univerzom“, ak Disney nezakročí skôr a Wade sa nepriženie do MCU (čo je zatiaľ veľmi nepravdepodobné), tak bude mať vlastné univerzum, ktoré má pozostávať minimálne zo spinoffu X-Force a možno aj nejakých sóloviek, pokiaľ si ľudia obľúbia vybrané postavy. A scéna ani nemohla nadviazať lepšie, ako s konštatovaním postavy Domino (Zazzie Beets) “Nie je to trochu odkukané?“. Áno, X-Meni. Naráža na vás.

Trailer sa začína typickou “pokojnou” chvíľkou medzi Deadpoolom a Dopinderom (Karan Soni). Že by Dopinder dostal viac priestoru ako v prvom diele?

Pôvabná Vanessa v podaní Moreny Baccarin nesmie chýbať. Zatiaľ čo v prvom diele bol jej vzťah s Wadeom kľúčový, teraz tomu tak už zrejme nebude. Čo znamená, že aj Vanessa sa nezdrží na obrazovke práve najdlhšie, avšak pod jednou podmienkou by mohol nastať opak. V komiksoch sa z Vanessy stane postava Copycat (jej schopnosťou bolo menenie tvaru a napodobňovanie rôznych útvarov), ktorá pôsobila v komiksovej sérii X-Force. Ale túto teóriu vyvracia skutočnosť, že teraz by sme už o takom niečom dávno vedeli, no nejaké to menšie naznačenie nie je vylúčené.

Čo by to bola za bromance, keby sa nezačala “menším” rozporom medzi hlavnými aktérmi? A navyše, Deadpool nemal nikdy práve najvzornejší vzťah s Cablom (Josh Brolin), takže údery sa budú vymieňať jedna radosť.

Á, tento chalan nám je povedomý, všakže? Stretli sme sa s ním už v teaseri a pre zmenu sa dozvedáme aj jeho význam v deji. Cable prichádza do nášho času, aby získal chlapca späť. Ten, ako sme si mohli všimnúť, oplýva schopnosťou ovládania ohňa. Či ide o nejakého väzňa, ktorý utiekol Cablovi alebo ďalšia podstatná časť vyvrátenia apokalyptickej budúcnosti, zatiaľ nie je jasné, no nateraz nám stačí, že poznáme Cablove poslanie. Chlapec aj naďalej ostáva nepomenovaný.

Sledovať, ako Cable pracuje je…dozaista zaujímavé.

A presne tu sa nám črtá tá povestná X-Force. Ináč, pamätáte si tú postavu z prvého dielu s menom, ktoré ste si nedokázali zapamätať aj napriek tomu, že mala dobré hlášky? Tak tá sa vracia, a to aj s vlasmi (Negasonic Teenage Warhead je to meno, keby to niekoho zaujímalo. V podaní Brianny Hildebrand.). A to sympatické dievča naľavo je zrejme postava menom Surge (momentálne to ešte nie je potvrdené, avšak práve Surge je hlavným kandidátom), ktorá dokáže vytvárať a manipulovať s elektrinou. Taktiež oplýva nadľudskou rýchlosťou, no nie je isté, či uvidíme vo filme aj túto vlastnosť.

Deadpool zjavne hľadá chvíľku útechy u svojho priateľa, Colossusa (Stefan Kapicic). Niet nad to, keď máte na koho zložiť hlavu a všetky svoje útrapy. Deadpool si samozrejme neodpusti pár narážok na prázdnu Charlesovu školu.

A nezabúda sa ani na slepú Al v podaní Leslie Uggams. Predsa len, podstatný podiel na úspechu prvého Deadpoola mali aj takéto vedľajšie postavy, a tak by bola veľká škoda, keby sa s nimi nepokračovalo aj v sequele.

No čo som to vravel o tých vedľajších postavách? Návrat do krčmy bude opäť znamenitý a nebude pri tom chýbať ani Weasel v podaní T.J. Millera.

Terry Crews súčasťou X-Force? Neznie to tak trocha ako zlý vtip? Samozrejme, ako prvá vec, ktorá sa Vám pri tomto hercovi vyjaví, je tá otravná reklama na Old Spice (no komu nie?). Ak prehliadneme túto “záležitosť” a x ďalších stupídnych komédií, v ktorých sa Crews angažoval, aktuálne dospejeme aj k nejakým zaujímavým výstrelkom, ako napríklad rola v sérii Expendables, Idiocracy či Cloudy with a Chance of Meatballs. Tak snáď bude Deadpool 2 patriť k tým zaujímavejším výstrelkom a Crews nebude na príťaž.

Pokiaľ by Vás zaujímalo, akú postavu Crews stvárni, tak Vás môžem rovno nasmerovať k postave menom Bedlam. Bedlam dokáže vypnúť všetky EMP zariadenia, skenovať a sledovať existujúce energetické polia či pohrať sa s neurologickou podstatou ľudského mozgu. Teda taktiež má dobrý vzťah s elektrikou.

Domino sa vrhá do akcie.

A naskytá sa nám aj pohľad na schopnosti Surge (Shioli Kutsuna). Predsa len, netreba sa nechať oklamať nevinným výzorom, lebo aj Surge môže zamiešať karty v akčných pasážach.

Hľadajú sa noví členovia pre X-Force. Rady sa musia rozrastať.

Dostávame sa k “X-Force” scéne, ktorá ponúka možno viac, ako si myslíte. Na vyššie priloženom obrázku môžete vidieť iba Domino, no nižšie Vám prikladám fotografiu postavy, ktorú stvárni Bill Skarsgard (najskôr si ho pamätáte ako klauna, Pennywisa, z minuloročného It či akčnej jednohubky Atomic Blonde). Táto postava sedela za Domino v lietadle.

Jeho postava zatiaľ ešte nie je potvrdená (ako drvivá väčšina ostatných členov X-Force, ktorí sa vo filme ocitnú), avšak veľa prstov smeruje na Zeitgeista (civilným menom Axel Cluney). A prečo sa to ľudia domnievajú (mimo kostýmovej podobnosti, samozrejme)? Lebo jeho superschopnosťou je zvracať takú tekutinu, ktorá sa prežerie cez všetko. Veru, to znie ako niečo, čo by sa pri Deadpoolovej šialenej akcii mohlo ľahko zúžitkovať.

X-Force sa vydáva v ústrety nebezpečenstva, no nie je isté, či sa ľudia budú práve zachraňovať.

Všetci už teraz môžeme očakávať od filmu neprimeranú brutalitu, no nové zábery naznačujú, že akcia ponúkne aj niečo viac ako iba “porcovanie” ľudských tiel a zrejme sa môžeme tešiť aj na zaujímavú choreografiu súbojov s veľmi “cool” vyznením. Už len nech tieto scény majú dobre spracovaný soundtrack a bude z toho pastva pre naše duše.

A už keď je reč o tej brutalite… Deadpool nie je jedným z najznámejších antihrdinov len tak pre nič za nič.

Žiadne miesto nie je pre Wada svätým. Ak ste si mysleli, že smiať sa na udalostiach, kde smiech je nevhodný, je považované za zvláštnu záležitosť, tak v tomto prípade sa niečoho podobného nemusíte obávať. Totižto, nebudete sa smiať sami.

Zopár recyklovaných záberov sú povinnosťou, no oproti tej minimálnej dávke nových záberov z predchádzajúcich trailerov sa zasa nemôžeme sťažovať.

Že by zlomený väz predstavoval pre Deadpoola nejaký problém? Ani náhodou.

Negasonic Teenage Warhead to vedela rozpáliť už v prvej časti a tu tomu nebude inak.

Wade prichádza na scénu v atypickom X-Men svetríku. Domnievame sa, že v tej istej scéne sa Deadpool (možno) po prvýkrát stretne s chlapcom, po ktorom pátra Cable.

No to vyzerá pekne lahodne. Byť nezničiteľným má aj svoje výrazné výhody.

Deadpool má opäť svoju chvíľku s Dopinderom. “Nanešťastie”(pre ňu), sa tu ocitá aj Domino, ktorá pri tomto duu ľutuje svoje školské chyby.

A na záver Wade diskutuje s Weaselom o tom, ako by mali Deadpool sériu zakončiť už v druhej časti, ktorá je údajne natoľko dobrá, že už ani nepotrebuje pokračovania. Snáď máš pravdu, Wade, a my budeme môcť po opustení kinosály povedať to isté.

Hlavný rozbor traileru sa v tejto časti končí(všetky už či neodhalené alebo nedotiahnuté veci rozoberieme v osobitných článkoch), no pokiaľ si chcete prehliadnuť niekoľko bonusových momentiek, ktoré už či rozširujú vyššie spomínané pasáže alebo celkový obsah ukážky, tak sa do toho pusťte.

Zdroj: cbr.com, gamespot.com, slashfilm.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.