Rozbor najnovšieho traileru pre Avengers: Infinity War 1#

Marvel Studios si za svoje pôsobenie stihla vybudovať priam neuveriteľnú publicitu, a tak nie je ničím prekvapivým, že všetko, čo vypustí do sveta, sa stáva okamžitým trhákom. Vrátane trailerov. Trailer na najnovší diel série Avengers, Infinity War, ktorý bol včera vydaný, rozpútal internetovú senzáciu. Koniec koncov, po tom, čo sme zažili s minuloročným teaserom, ktorý dosahoval nesmierne hodnoty v oblasti videní, sa ani nedalo čakať nič iné. Tak bez väčšieho zdržovania… pusťme sa do rozboru.

!UPOZORNENIE! – No v prvom rade je potrebné zdôrazniť, že samotný rozbor môže obsahovať viacero spoilerov, niektoré situácie sú porovnávané s ich vyobrazením v komiskovej predlohe, z ktorých by sa mohli vykľuť skutočné dejové línie pre Infinity War. Boli ste varovaní.

Jedným z najväčších momentov celého traileru bolo odhalenie skupiny Black Order (inými slovami, Thanosove deti), ktorá nedostala priestor v teaseri, avšak tu ich môžeme vidieť v plnej kráse.

(zľava) Proxima Midnight, Loki, Ebony Maw, Corvus Glaive, Cull Obsidian

Najlepší pohľad sme dostali na postavu Ebony Maw, ktorá sa okrem spoločného záberu objavila aj neskôr v traileri v spoločnosti Doctora Stranga. A povedzme si to na rovinu, Stephen sa nenachádza v práve najružovejšej situácii a zjavne dostáva možnosť okúsiť Mawove telepatické schopnosti.

 

Ak máte aspoň menší prehľad o tom, ako sa Marvel Studios stavia k predlohám a ich prevedeniu na strieborné plátno, tak veľmi dobre viete, že väčšinou ide iba o menší easter egg či odkaz na predlohu, no len málokedy sa stane, že nejaká pasáž je dopodrobna prevedená z komiksovej predlohy na plátno. A práve táto situácia môže predstavovať tú výnimku.

Ako všetci vieme, tak Doctor Strange má momentálne vo svojom vlastníctve jeden z kameňov nekonečnaEye of Agamoto, predstavujúci čas. Teda je viac ako samozrejmé, že Stephen sa stane jedným z prvých terčov na Thanosovej púti za získaním všetkých kameňov nekonečna. Ináč tomu nebolo ani v komiksovej predlohe Infinity od Jonathana Hicksa, v ktorej Strange dokonca pozná polohu všetkých kameňov nekonečna (a taktiež je súčasťou skupiny Illuminati), čo je značnou výhodou pre Thanosa. Ak to isté bude platiť aj v tomto filme, tak Avengeri majú veľký problém. Okrem toho, že Strange prezradí polohy jednotlivých kameňov, pomôže Thanosovi aj iným spôsobom.

Schopnosti postavy Ebony Maw siahajú ešte ďalej a práve prostredníctvom nich dokázal poštvať Doctora Stranga proti Avengerom. Keďže v MCU väčšina Avengerov Stranga ešte ani nestretla, tak po tomto akte by medzi nimi mohli nastať markantné rozpory, čo by mohlo pri takom oponentovi, akým je Thanos, znamenať veľkú nevýhodu na strane Avengerov. Okrem toho, film bude čerpať z predlohy Infinity viac ako iba tento ikonický moment, keďže podstatnou súčasťou ako komiksu, tak aj filmu bude obliehanie Wakandy skupinou Black Order. No faktom ostáva, že film čerpá inšpiráciu aj z ďalších príbehov, ako napríklad Infinity Gauntlet či Infinity War, takže neostáva nám nič iné než len čakať, ako sa táto situácia vyvinie.

Na scénu odhalenia skupiny Black Order nadväzuje záber, ako Thanos drtí Tesseract jednou rukou, zatiaľ čo tou druhou si podmaňuje Thora. A hneď nato si Thanos dopĺňa zbierku kameňov nekonečna, lebo Tesseract obsahuje kameň vesmíru.

Čo by to bol za ďalší Avengers film, keby Tony opäť neprišiel s novým oblekom alebo nejakými novými vychytávkami? Počas pasáže, kedy Tony vzlieta do oblakov si môžeme všimnúť, ako sa jeho nohy spoja do jedného pohonu, a to mu dáva výrazný “boost”. Jeho oblek čerpá inšpiráciu z modelu Mark 37, resp. Bleeding Edge Armor, ktorý debutoval v komiksoch v roku 2010.

Čo to ten Thor vlastne drží v ruke? Na konci Ragnaroku sme sledovali, ako Thor dokáže ovládať silu bleskov aj bez svojho bájneho kladiva Mjolniru. Ale nepríde Vám ten spôsob držania ruky zvláštny? Nebolo by to po prvýkrát, čo Marvel niečo zámerne vynechal z traileru (resp. odstránil), aby si to nechal už či pre ďalšie trailery alebo film samotný. Teda ostáva nám iba hádať, či sa Thor vráti k svojmu zničenému Mjolniru, alebo siahne po bojovej sekere menom Jarnbjorn, ktorú si veľmi obľúbil v novších komiksových sériách. A ako to už býva, tak hračky a zberateľské figúrky toho vedia odhaliť naozaj veľa.

Ak pravdivosť hračiek aj naďalej ostáva pravidlom, tak sa môžeme tešiť na Thora s novou zbraňou, Jarnbjornom.

Po zhliadnutí minuloročného teaseru si veľa fanúšikov kládlo otázku “Kde má Thanos svoju helmu?” a tento trailer nám ju s radosťou zodpovedal. Avšak nie je isté, či ide o záber zo súčasnosti, pretože v priebehu traileru sledujeme ďalšiu scénu, v ktorej Thanos drží malú Gamoru za ruku (flashback), a tak práve tento záber môže byť taktiež súčasťou flashbacku s Gamorou.

No zároveň sa nám naskytá pohľad na Thanosa, ako si helmu skladá z hlavy, ktorý už viac inklinuje k súčasnosti, lebo na rukavici nekonečna vidíme už kameň moci, ktorý mali na starosti Nova Corps. Sú obyvatelia Xandaru ešte medzi nami? No zasa treba ostať realistami, keďže vo väčšine záberov sa Thanos pohybuje iba vo svojom bežnom odeve bez akejkoľvek zbroje, čím zjavne naznačuje, akú malú hrozbu preňho predstavuje ľudská rasa. Inými slovami, ak ste veľkými obdivovateľmi Thanosovej zbroje, tak v Infinity War sa jej zrejme nenabažíte toľko, koľko by ste chceli.

Flashback bude zrejme sprevádzaný Gamoriným slovom, pretože v úvode traileru sa nám naskytá pohľad na to, ako Gamora opisuje Tonymu, kto sa chystá zaútočiť na Zem. Alebo je tomu ináč? Aj keď to tak môže vyzerať, že tieto postavy vedú dialóg, tak je dôležité si všimnúť pozadie oboch postáv. Zatiaľ čo Gamora sa zrejme nachádza na lodi, Tony je zasa v New Yorkskej svätyni.  “Tell me his name again.” “Thanos.”

Možno by Vás zaujímalo, ako sa nazýva tá veľká okrúhla vesmírna loď, s ktorou sme sa často stretávali v jednotlivých traileroch, no a my máme pre Vás odpoveď. Táto loď sa nazýva Q-Ship. Áno, áno, neznie to veľmi chytľavo, ale aspoň vieme, ako tento veľký objekt nazývať. A v rámci pokusu o zničenie tejto lode zrejme nahliadneme aj do jej vnútra spolu so Spider-Manom, Doctorom Strangom a Iron Manom, ktorí budú zjavne ako prví na “mieste činu”.

No kde sú tí Strážcovia galaxie? V traileri sa aktuálne nachádza zopár indícií, ktoré by nás mohli poslať správnym smerom. Na ľavo si môžete všimnúť malú vesmírnu loď, s ktorou sme sa stretli v prvých Strážcoch galaxie, a to konkrétne na planéte Knowhere, domove Collectora, kde sme sa zároveň poslednýkrát videli kameň reality. Ak si zoberieme do úvahy, že o tomto čase strážcovia už stretli Thora, ktorý im povedal o zlomyseľných plánoch Thanosa, tak ide o veľmi logický krok, vydať sa na planétu Knowhere. Snáď tam nájdu, čo hľadajú.

A vzhľadom na to, že tento trailer má neuveriteľné množstvo obsahu, tak na zvyšok sa pozrieme v druhej časti tohto rozboru. Nižšie si môžete prezrieť ďalšie momentky, ktoré rozširujú vyššie spomínané scény.

Zdroje: ew.com, screenrant.com, polygon.com, denofgeek.com, ign.com

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete najsť na facebooku.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.