Rozbor potitulkových scén filmu Venom

Predstavovanie sólového Venoma v kinách je v plnom prúde, a tak nám na stôl prichádza otázka, čo pre nás znamenajú potitulkové scény tohto filmu, a aký budú mať význam pre prípadné pokračovania do budúcna. Predpokladám, že ak čítate tento článok, tak o tomto čase už máte nového Venoma za sebou, a preto sa nemusím oháňať s žiadnymi obrovskými varovaniami ohľadom spoilerov. Pusťme sa do toho.

Napriek tomu, že film má až 2 potitulkové scény, iba tá prvá je pre nás naozaj podstatná. Druhá je skôr pekným prídavkom s pokusom navnadiť divákov na tohtoročný animák s názvom Spider-Man: Into The Spider-Verse. A že sa im to darí!

Eddieho návšteva väzenia v meste San Quentin

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt woody harrelson carnage

Eddie Brock sa v tejto potitulkovej scéne vydáva spolu s Venomom do väzenia San Quentin v Kalifornii za novým rozhovorom, ktorý ešte pred spustením záverečných tituliek opísal Anne ako “rozhovor storočia“. A skutočne ide o veľmi významný rozhovor. Predtým, ako Eddie vojde do väznice, ešte spomenie Venomovi, že toto je viac záležitosť pre “Eddieho Brocka”, ako pre nich oboch. A tak sledujeme, ako Eddie vchádza do miestnosti so špeciálnou osobitnou celou a lá Hannibal Lecter.

A v tej cele nesedí nikto iný, ako Woody Harrelson s “peknou” ryšavou parochňou, ktorý meno svojej postavy nikdy nespomenie, avšak všetky zainteresované osoby veľmi dobre vedia, o koho išlo už počas záberu, zobrazujúceho väznicu. Pokiaľ sa tak nestalo, veľmi dobrou pomôckou mohla byť krvou napísaná správa na mreže, ktorá znela “som sériový vrah“. Červená parochňa. A po menšom “chit chate” s Eddiem a jeho nasledovnom pristúpení k cele nastal čas na Harrelsonove zakončenie:

When I get out of here, and I will… there will be carnage.

Alebo po našom “Keď sa odtiaľto dostanem a ja sa odtiaľto dostanem, nastane masakra.” Teda osoba, sediaca v tejto cele, je sériový vrah Cletus Kasady alebo nám viac známa pod jej aliasom, Carnage. Ide o postavu, ktorá má v Marvel komiksoch jeden z najväčších počtov zabití (bol tam úctyhodný počet ešte predtým, ako sa spojil s Carnagom) a môžeme ju označiť za úhlavného nepriateľa Venoma, ako aj Eddieho Brocka. A vzhľadom na Kasadyho slová, môžeme pokojne usúdiť, že ak sa dočkáme pokračovania, tak po uliciach začne úradovať Carnage, ktorému bude musieť Venom čeliť. A s touto vetou sa táto potitulková scéna končí, aby o niekoľko minút nato mohla prísť ďalšia.

Ukážka z filmu Spider-Man: Into The Spider-Verse

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt into the spider-verse venom aftercredits

Druhá potitulková scéna bola viac ľahšieho charakteru a predstavovala relatívne dlhú(možno aj 5 minútovú) ukážku z pripravovaného animáku Spider-Man: Into The Spider-Verse, v ktorej sa Miles Morales po prvýkrát stretne s Peterom Parkerom z druhého univerza, keďže v jeho univerze je Peter Parker mŕtvy. Nemyslím si, že obsiahly popis tejto scény je nejak zvlášť potrebný, keďže nemá pre Venoma a univerzum, v ktorom sa nachádza, žiaden špecifický význam, akurát ide o určitú formu upútavky, ktorá svoju prácu odvádza na výbornú. Môžem skonštatovať, že je sa na čo tešiť.

Venom je momentálne v kinách a film Spider-Man: Into The Spider-Verse zavíta do našich kín 13.decembra 2018.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.