Rozbor potitulkových scén Spider-Man: Ďaleko od domova

Film Spider-Man: Ďaleko od domova od štúdii, Marvel Studios a Sony Pictures, si už v kinách užíva pozornosť. Film má dve potitulkové scény, ktoré majú veľký vplyv na budúci vývoj filmov o Spider-Manovi, ale aj na 4. fázu MCU, ktorej začiatok nás čaká budúci rok.

Dej filmu sa zameriava na príbeh Spider-Mana po udalostiach Endgame s nadväznosťou na predošlý film z roku 2017, Spider-Man: Homecoming. Väčšina filmu sa zaoberá otázkou, kto zaplní prázdne miesto, ktoré zostalo po Iron Manovi, ale koniec Spider-Man: Far From Home začína vytvárať budúcnosť MCU.

The Daily Bugle existuje v MCU

Jedným z aspektov mytológie o Spider-Manovi, ktorý v MCU chýbal, bol The Daily Bugle, bulvárne noviny New York City, pre ktoré Peter Parker z komiksov pracuje ako fotograf. Daily Bugle zohral kľúčovú úlohu v trilógii Spider-Man od režiséra Sama Raimiho, no vo filmoch The Amazing Spider-Man od Marca Webba ho úplne odignorovali. Teraz je oficiálne potvrdené, že v MCU existujú, ale nie v takom formáte, ako sme zvyknutí.

Daily Bugle existuje v MCU ako stránka, zaoberajúca sa konšpiračnými teóriami a falošnými správami. A práve ju využil Mysterio na šírenie lží o Spider-Manovi a prezradenie jeho identity. V prvej potitulkovej scéne si zahral novinára J. Jonah Jamesona herec J.K. Simmons, ktorý ho hral už v prvých filmoch o Spider-Manovi.

Jadro správy J. Jonaha Jamesona tvorili dve veci, po prvé, video Mysteria, na ktorom ho Spider-Man údajne napadne a zabije. Ďalej vo videu hovorí, že Spider-Man zinscenoval útok na Londýn – my vieme, že nič z toho nie je pravda. Druhá časť správy odhaľuje tajnú identitu Spider-Mana.

Je zrejmé, že odhalenie tajnej identity a obvinenie Spider-Mana bude zohrávať kľúčovu úlohu vo filme Spider-Man 3 a v celom MCU. Uvidíme, ako ľudia zareagujú na túto správu, a či jej uveria.

Nech už ľudia príjmu túto správu akokoľvek, bude zaujímavé, ako zareaguje Peter. Bude to popierať? Prijme verejne identitu Spider-Mana ako jeho mentor? Vzhľadom na jeho túžbu zachovať si svoju tajnú identitu v Ďaleko od domova sa zdá nepravdepodobné, že by to Peter priznal svetu. Nakoniec však MJ povedal pravdu, takže možno je unavený z toho, že žije v klamstve.

Spider-Man bol odhalený ako jeden z posledných hrdinov, ktorí si dokázali zachovať tajnú identitu. Teraz sa zdá pravdepodobné, že sa pripojí k ostatným Avengerom ako nemaskovaný superhrdina, ktorého nepochybne ovplyvní spôsob, akým sa bude uberať jeho život. Možno bude odhalenie Petrovej identity základom pre vznik Sinister Six, skupinu záporakov, ktorá sa v MCU pomaly formuje na čele s Vultureom. Ako presne MCU zareaguje na odhalenie Spider-Mana, a ako sa s tým vyrovná Peter Parker, sa dozvieme približne v roku 2021, kedy sa odhaduje premiéra Spider-Mana 3.

Talos je Nick Fury

Druhá potitulková scéna sa zameriava viac na Nicka Furyho a Mariu Hill (Cobie Smulders) – scéna odhaľuje, že Nick a Maria boli minimálne vo filme Far From Home Skrullovia. Namiesto Furyho vystupoval Talos (Ben Mendelsohn), Skrull predstavený v Captain Marvel, zatiaľ čo jeho žena Soren (Sharon Blynn) vystupovala ako Hillová. Toto odhalenie v potitulkovej scéne vysvetľuje niekoľko zvláštností v celom Far From Home, vrátane Furyho reakcie na Petrovu zmienku Kapitánky Marvel.

Dôsledky na MCU sú však oveľa zaujímavejšie. Napríklad je nejasné, koľkokrát si Fury a Talos vymenili miesta od 90. rokov, a či Talos bol vlastne Fury v iných filmoch MCU. Ďalej to potvrdzuje, že Talos a Fury zostali v kontakte od udalostí filmu Captain Marvel a pracujú spoločne, aj keď nie je jasné, na čom presne, teda okrem monitorovania hrozby Kree. Napokon táto potitulková scéna potvrdzuje to, čo mnohí fanúšikovia špekulovali – že Skrullovia by mohli vystupovať ako postavy z MCU a diváci by to nevedeli. Je to základ pre budúce prekvapenia, aj keď, dúfajme, že Marvel to nebude používať často. No a nakoniec to dôležitejšie je, že Marvel týmto pripravil pôdu pre adaptáciu komiksovej série Secret Invasion.

Kým Talos vystupoval na Zemi ako Fury, skutočný Fury je vo vesmíre, kde na niečom spolupracuje so Skrullmi. Keď prvýkrát uvidíme Furyho, vyzerá to, že sa váľa na pláži, potom sa kamera oddiali a my vidíme, že je to len ilúzia a Nick sa v skutočnosti nachádza na mimozemskej lodi. Keď opustí miestnosť, zakričí na niekoho, aby sa vrátil do práce. Aj keď sa zdá, že je na dovolenke, loď vyzerá, že má vážnejší účel.

Scéna dokazuje, že od 90. rokov, Fury udržiaval vzťahy so Skrullmi a monitoroval mimozemské hrozby. Nie je jasné, či Fury robil pravidelné lety do vesmíru v rokoch medzi filmom Captain Marvel a Ďaleko od domova, ale je to možné, najmä po tom, ako S.H.I.E.L.D. padol vo filme Kapitán Amerika: Zimný vojak.

Čo presne robí vo vesmíre, okrem povaľovania sa na digitálnej pláži zostáva záhadou. Viac sa môžeme dozvedieť na blížiacom sa Comic Cone v San Diegu.

Existuje SWORD v MCU?

Fanúšikovia komiksov môžu mať približnú predstavu, čo robí Fury na vesmírnej lodi – mohlo by to mať niečo spoločné so S.W.O.R.D. (Sentient World Observation and Response Department). Potitulková scéna, neodhaľuje nič konkrétne, čo by nám naznačovalo, že sa jedná o S.W.O.R.D., ale keďže Fury pracuje na vesmírnej lodi a pravdepodobne monitoruje mimozemské hrozby, nebude prekvapivé, ak pôjde o S.W.O.R.D.

V komikse je to organizácia podobná S.H.I.E.L.D.u, ale zameriava sa skôr na mimozemské hrozby. Keďže Kree sa počítajú ako mimozemská hrozba, potom možno Fury neoficiálne vytvoril S.W.O.R.D. a spolupracuje so Skrullmi a Kapitánkou Marvel na ochrane Zeme. Nech už je to ako chce, určite týmto Marvel pripravil pôdu pre vstup S.W.O.R.D.u do MCU.

Obe potitulkové scény filmu Spider-Man: Ďaleko od domova majú veľké dôsledky pre budúcnosť MCU, 4. fáza MCU sa blíži a my už netrpezlivo čakáme, čo bude nasledovať po Spider-Man: Ďaleko od domova. A čo vy?

Film Spider-Man: Far From Home momentálne beží v našich kinách a vy si ho môžete vychutnať aj vo formáte IMAX alebo so Slovenským dabingom.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.