Rozbor prvého traileru k seriálu Loki

Loki je späť v prvom traileri k jeho novému seriálu na Disney+.

Lokiho zabil Thanos na začiatku filmu Avengers: Infinity War, ale nehoda v cestovaní v čase v Avengers: Endgame viedla k tomu, že verzia Lokiho z prvého filmu The Avengers unikla, Loki sa pomocou Tesseractu teleportoval neznámo kam. Nový serial od Marvel Studios nám ukáže, čo sa stalo s touto verziou magického podvodníka.

Ako Loki prišiel o Tesseract?

Trailer naznačuje, že Loki stratil Tesseract potom ako sa teleportoval na neznámu púštnu planétu. Pozorný divák si však všimne, že okrem Tesseractu mu chýbajú aj putá preto si myslíme, že tento záber nenasleduje hneď po teleportácii z New Yorku.

Na akej planéte sa Loki nachádza?

Na základe púštneho prostredia a cudzincov v mongolskom oblečení sa zdá, že Loki skončil na púšti Gobi, ktorá sa rozprestiera na území južného Mongolska a severnej Číny. Môže sa nachádzať aj niekde v Deviatich ríšach, vo svete, ktorý je podobný Mongolsku, ale podľa zvyšku traileru to vyzerá, že Loki sa celý čas nachádza na Zemi.

Time Variance Authority

Po nejakom čase Loki skončí vo väzbe byrokratickej organizácie Time Variance Authority alebo TVA, ktorá má za úlohu sledovať nekonečné množstvo realít naprieč celým multivesmírom.

Mobius M. Mobius

Owen Wilson si zahrá, úradníka úradu Time Variance Authority, Mobiusa M. Mobiusa, ten naverbuje Lokiho do služieb TVA.

Kto je tá záhadná postava?

Niekoľkokrát sa v traileri objaví záhadná postava v kapucni. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o hlavného záporaka seriálu, ale vzhľadom na pokrútenú povahu multivesmíru by mohlo ísť aj o alternatívnu verziu Lokiho. Záporáci v MCU majú tendenciu byť presným opakom hrdinov (Abomination vs Hulk, Iron Monger vs Iron Man alebo Yellow Jacket vs Ant-Man), takže môžeme mať antagonistu doslova Lokiho z inej reality.

Je to Black Widow?

V seriáli s rozpočtom na úrovni celovečerného filmu je možné prakticky všetko, vrátane role pre takú hviezdu ako je Scarlett Johansson. Tento záber ženy s krátkymi červenkastými vlasmi a čiernym outfitom, ktorá sedí otočená chrbtom, je určite určený na vyvolanie špekulácií o tom, že Black Widow, ktorá bude budúci rok hrať vo svojom prvom sólovom filme, sa v Lokim ukáže tiež. Určite by to fungovalo ako krížová propagácia, pretože Black Widow aj Loki vyjdú v máji 2021. Môže to však byť tiež zavádzanie tvorcami seriálu.

Postapokalypticky New York

Tento záber na zničený New York so zničenou Stark/Avengers Tower, môže byť ukážkou reality, kde Avengers nedokázali zastaviť Lokiho armádu Chitauri vo filme The Avengers.

Loki je D.B. Cooper

D.B. Cooper je známy najodvážnejším a zatiaľ nevyriešeným zločinom modernej histórie. V roku 1971 muž, ktorý sa stal známym pod pseudonymom D.B. Cooper, uniesol lietadlo s pasažiermi, ktorý cestovali z Portlandu do Seattlu, svojich pasažierov držal ako rukojemníkov a žiadal výkupné vo výške 200 000 dolárov. Keď dostal svoje peniaze, vyskočil z lietadla padákom a už ho nikdy nikto nevidel. Trailer odhaľuje, že D.B. Cooper nebol nikto iný ako sám Loki a vysvetlil záhadné zmiznutie únoscu zásahom z Bifrostu.

Voľte Lokiho

Lokiho posledný záber v traileri je odkaz na komiks Vote Loki z roku 2016, v ktorom sa God of Mischief uchádza o pozíciu prezidenta USA. Svoju kampaň zakladá na sľube, že bude bezostyšne a nehanebne klamať priamo do tváre Američanov. Ak seriál skúma alternatívne vesmíry, mohol by ľahko priniesť množstvo Lokiho komiksových príbehov na naše obrazovky.

Seriál Loki bude mať premiéru v máji 2021 na streamovacej službe Disney+.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

The Haunting of Bly Manor je tu!

Po fantastickom úspechu duchárskeho seriálu The Haunting of Hill House prichádza streamovacia platforma Netflix s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.