Rozbor prvého traileru na Black Widow

Pred pár dňami Marvel zverejnil prvý trailer na samostatný film o Black Widow (Scarlett Johansson), ktorý nás vezme späť v čase do udalostí pred Avengers: Infinity War. Dej by sa mal presnejšie odohrávať tesne potom, čo Widow zradila vládu Spojených štátov a pomohla utiecť Captainovi Americovi spolu s Buckym Barnesom po veľkej bitke na letisku. Už v samotnom traileri vidíme Thadiusa Rossa a pripravenú armádu, ktorých jedinou úlohou bude zrejme nájsť a zatknúť Widow, teraz hľadaného zločinca.

Ako prvú postavu po svojom úteku stretáva Widow tajomnú Yelenu Belovu (Florence Pugh, známa napr. z filmu Midsommar), ktorú nazýva familiárne “sis” (sestrička). Yelena Belova, známa v komiksoch aj ako Crimson Widow, bola rovnako ako Natasha vytrénovaná v Red Room na nebojácnu špiónku a nájomnú vrahyňu. V komiksoch dokonca bola vyslaná na misiu, aby zabila Natashu, avšak tá jej otvorila oči ohľadom vymývania mozgov v Red Room a stali sa z nich priateľky. Neskôr v komiksoch sama vystupovala pod menom Black Widow, preto sa dá očakávať, žeby mohla prevziať akúsi rolu Natashe Romanoff v budúcich MCU filmoch.

Ďalšou postavou, ktorú v traileri stretávame, je Red Guardian, legendárny sovietsky supervojak, ktorý vznikol ako priama reakcia na supersérum Captaina Americu. Zahrá si ho David Harbour, ktorý je známy divákom najmä zo seriálu Stranger Things, alebo ako Hellboy v najnovšom spracovaní tohto komiksu. Red Guardian a Natasha Romanoff majú spoločnú históriu, pretože v komiksoch boli dokonca istého času manželmi, avšak z traileru nie je úplne jasné, či tomu tak bude aj vo filme.

Treťou postavou, s ktorou sa stretávame v Natashinej “rodine” je Melina Vostokoff, známa aj ako Iron Maiden. Táto žena, ktorá v boji často nosí brnenie podobné tomu Iron Manovmu, bola kedysi tiež veľkou nepriateľkou Black Widow, avšak z traileru je jasné, že dnes už sú ich vzťahy v poriadku, navyše by mala Iron Maiden byť akousi učiteľkou mladých špióniek v Red Room.

Kto bude teda hlavným záporákom filmu? Podľa všetkého to bude Taskmaster – muž v brnení s lukom. Tento supervojak, ktorý má schopnosť presne kopírovať a predvídať pohyby svojich súperov bol predstavený v komiksoch ako talentované dieťa, ktoré dokázalo kopírovať slávnych športovcov. V dospelosti si sám vpichol supersérum podobné tomu, ktoré dostal kedysi dávno Captain America, čo mu znásobilo schopnosti, ale malo za následok stratu pamäte a jeho obrátenie sa na zlú stranu.

Navyše, zdá sa, že konečne zistíme, čo sa stalo v Budapešti! Toto mesto je z rozprávania Widow a Hawkaya pevne späté s ich minulosťou a zrejme aj s momentom, kedy sa stretli a stali najlepšími priateľmi. Zábery Budapešti vidno v traileri na niekoľko sekúnd, čo fanúšikov navnadilo a ostáva nám len dúfať, že konečne zistíme, aké temné tajomstvo z Widowinej minulosti Budapešť skrýva.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.