Scenárista Doctora Stranga približuje záporákov pokračovania

Všimli ste si, že zo všetkých Marvel sérii sa najmenej hovorilo o pokračovaní Doctora Stranga? To už viackrát neplatí, pretože na adresu pokračovania sa vyjadril scenárista Robert C. Cargill. Po tom, čo Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) debutoval vo svojom rovnomennom sólovom filme v roku 2016 sa objavil v nejakej tej potitulkovej scéne či menšej role (Ragnarok) a plnohodnotný návrat ho čaká v tohtoročnej Infinity War. Avšak všetci veľmi dobre vieme, že Marvel Studios nezvyknú skončiť na čísle 1, a tak niekde v pozadí sa črtá aj spomínané pokračovanie.

V prvom rade je potrebné pripomenúť, že hlavnou zápornou postavou bude Nightmare. Pochopiteľne, o tomto čase sa o obsadení tejto postavy ešte nedá hovoriť, a preto jediná vec, ktorou ju môžem špecifikovať, je jej komiksová predloha. Nightmare je často zobrazovaný ako démon a je panovníkom dimenzie snov. Oplýva takmer úplnou všemocnosťou a má taktiež schopnosť čerpať duševnú energiu zo snívajúcich osôb. No ako koniec prvého dielu naznačil, môžeme očakávať, že Stephen nebude čeliť v blízkej budúcnosti iba jednému záporákovi, no pridá sa zrejme aj Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor).

A práve týmto smerom sa vydal v rozhovore Robert C. Cargill po tom, čo oficiálne potvrdil prítomnosť postavy Nightmare:

Marvel filmy fungujú v trilógiách. Taktiež fungujú aj mimo nich. A niektoré Marvel filmy zahŕňajú viac ako jedného záporáka. Ja so Scottom (Derrickson, režisér prvého dielu – pozn. redaktora) sme pre to ešte nevytvorili základy, ale môžem vám povedať jednu vec. Mám taký pocit, že v akejkoľvek záležitosti je Nightmare spolu s Baronom Mordom zapletený, určite sa to bude týkať ochrany zákonov prírody, na čom si Mordo zakladá.

Tí, ktorí čítali komiksy, veľmi dobre vedia, že Baron Mordo má jednu veľmi špecifickú dejovú archu, a to je niečo, o čom sme s Chiwetelom diskutovali už počas natáčania prvého filmu. Jedným z dôvodov, prečo Chiwetel chcel hrať Morda je to, že príbeh jeho postavy má veľmi definitívny koniec a ide o skutočne fascinujúci koniec. A ja viem, že už či budeme toho súčasťou alebo nie, Marvel má v pláne dopracovať sa k tomuto koncu a vytvoriť z Morda plnohodnotného záporáka, ktorý by sa mal dostať až na Lokiho level úžasnosti. To je cieľ s touto postavou,” dodáva Cargill.

Pre fanúšikov ide o radostnú novinu. Predsa len, drvivá väčšina záporákov sa v MCU nezdrží dlhšie, ako na jeden film, počas ktorého ani nezachytíte akýkoľvek vývoj tejto postavy. Niekedy sa stane, že daná postava je slabo napísaná a niekedy má zasa tak málo priestoru, že sa ani nestihne prejaviť. Thanos má túto kliatbu prerušiť v nadchádzajúcej Infinity War, tak snáď sa do klubu nadpriemerných záporákov pridá čoskoro aj Baron Mordo. Pokračovanie Doctora Stranga je stále iba v raných štádiách príprav, no môžeme si byť istí, že sa ho dočkáme už v najbližších rokoch.

Pokiaľ by ste mali nejakého kandidáta, ktorý by sa hodil na rolu postavy Nightmare, tak sa s nami o to pokojne podeľte v komentároch.

Zdroj: superbromovies.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.