Scénu s Quicksilverom v X-Men: Apocalypse natáčali jeden a pol mesiaca

Mnohí fanúšikovia filmu X-Men: Budúca minulosť si spomenú na scénu v Pentagone. Postava Quicksilvera zožala veľký úspech a fanúšikovia pre neho žiadali viacej miesta. Režisér Bryan Singer nemal na výber – musel ho obsadiť aj v pripravovanom filme X-Men: Apokacalypse.

Už dlhšie je známe, že Quicksilverova sekvencia v Apokalypse bude dlhšia ako v Budúcej minulosti (aj keď, podľa mňa, ani tá nebola krátka). Teraz Singer prezradil, ako dlho jeho tím pracoval na tom, aby sa uistil, že všetko bude dokonalé. Jeden a pol mesiaca. Keď som to počula, povedala som si, že je to šialené –  natáčať jednu scénu jeden a pol mesiaca?!

Pre porovnanie, “Pentagon scéna” v Days of Future Past bola dotočená k filmu až na konci natáčania a celé slow-motion bolo natočené za posledné dva filmovacie dni(ako sa natáčala si môžete pozrieť vo videu hore). Tvorivý tím odviedol veľký kus práce, čo fanúšikovia veľmi ocenili. Veď ak ste náhodou scénu nevideli, posúďte sami:

Výrazný náraz filmovacích dní “slow-mo” scén samozrejme vyvoláva otázku – čo si vlastne pre nás tvorcovia v Apokalypse pripravili? A prečo na to potrebovali toľko času?

Jednou z možných odpovedí je, že scéna bude v otvorenejšom priestore, kde Quicksilver ukáže viac z jeho schopností (a humoru). Trailer na pripravovaný film Apokalypsa ukazuje Quicksilvera, ako beží po dlhej chodbe. V Budúcej minulosti sa slow-mo scéna odohrávala na malom priestore – v kaviarni.

apocalypse quicksilve scene

 

Ostáva nám len odpočítavať dni do 27 mája, kým sa film X- Men: Apocalypse dostane do kín. Očakávania sú veľké, tak snáď sa potvrdí porekadlo, že nové je lepšie.

Zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.